Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-18 08:13
AC / Marek Raczkiewicz CSsR/vaticannews.va

Hiszpania: rośnie liczba chorych

Bardzo szybko rośnie liczba chorych w Hiszpanii. Z domu można wychodzić wyłącznie do pracy, na zakupy i do lekarza. Mnożą się jednak także gesty solidarności i pomocy, szczególnie wobec osób starszych i żyjących samotnie.

Autor/źródło: Pixabay, falco, licencja: CC0

Parafie oferują nie tylko Msze czy modlitwę przez internet, ale starają się także dotrzeć do osób starszych, chorych i samotnych, aby pomóc w zrobieniu zakupów, czy pójść do apteki. Madrycka Caritas i archidiecezjalna delegacja ds. duszpasterstwa młodzieży utworzyły specjalne grupy wolontariuszy, którzy przy zachowaniu wymaganych środków ochrony starają się dotrzeć do tych osób. „W tym trudnym czasie trzeba zaopiekować się osobami najsłabszymi, którymi  Kościół w Madrycie opiekuje się codziennie. Inicjatywa wpisuje się w kampanię «Miłość nie zamyka nigdy. Twój pomocny sąsiad»” – mówi ks. Luis. Jej celem jest budowanie chrześcijańskiej solidarności i braterstwa wśród sąsiadów, szczególnie podczas panującej pandemii. Z kolei wspólnota św. Idziego stara się pomóc bezdomnym. „Każą mi iść do domu, a ja nie mam domu” – mówi 60-letni José.

Kard. Antonio Cañizares z Walencji oddał do dyspozycji władz regionalnych „domy rekolekcyjne i tyle kościołów, ile byłoby potrzebnych, aby zapewnić niezbędną opiekę medyczną”. W liście do prezydenta Ximo Puiga zapewnia o swojej modlitwie „za wszystkich, którzy cierpią i za tych, którzy zwalczają epidemię”. Jest też gotowy, aby „zrobić wszystko co w jego mocy, aby ofiarować niezbędną pomoc”.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-03-17 18:44:34
miniaturka

Odwołane posiedzenie w Białogórze

Szanowni Księża, Szanowne Siostry, Szanowni Państwo...
2020-03-18 06:43:16
miniaturka

Legnica. Zarządzenia biskupa ordynariusza na czas pandemii

Biskup Kiernikowski wydał nowe zarządzenia duszpasterskie na czas walki z pandemią.
2020-03-18 06:47:21
miniaturka

Kustosz sanktuarium św. Jacka z Panem Jezusem na ulicach Legnicy

Ks. Andrzej Ziombra błogosławi parafian Najświętszym Sakramentem na ulicach miasta.
2020-03-18 08:50:03
miniaturka

Asyż: dzwony wzywają na modlitwę!

W obliczu pandemii koronawirusa w Asyżu trzy razy w ciągu dnia biją dzwony, aby wzywać wiernych do modlitwy za wstawiennictwem św. Franciszka i św. Klary.
2020-03-18 09:28:50
miniaturka

Francja: sanktuarium w Lourdes zamknięte dla wiernych. Po raz pierwszy od czasu objawień

We wtorek w południe po raz pierwszy od czasu objawień zamknięte zostało sanktuarium maryjne w Lourdes. W ten sposób Kościół we Francji chce się przyczynić do walki z koronawirusem.
2020-03-18 09:54:21
miniaturka

Ojciec Święty Franciszek: Wiara wyzwala ze strachu i daje nadzieję

W Jego krzyżu zostaliśmy zbawieni, aby przyjąć nadzieję i pozwolić, aby to ona umocniła i wspierała wszystkie środki i możliwe drogi, które mogą nam pomóc strzec siebie oraz strzec innych. Przyjąć Pana, aby przyjąć nadzieję. Oto moc wiary, która wyzwala ze strachu i daje nadzieję – mówił papież Franciszek podczas modlitwy na Placu św. Piotra w piątek, 27 marca. Ojciec Święty wraz z wiernymi łączącymi się na modlitwie poprzez transmisje, modlił się o ustanie epidemii koronawirusa.