Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-04-10 08:46
S. Zielińska / o. Marek Raczkiewicz CSsR

Hiszpania: Dzień na rzecz Życia

Pod hasłem „Wychować, aby przyjąć dar życia” w Hiszpanii 9 kwietnia obchodzony był „Dzień na rzecz Życia”. Uroczystej mszy w kolegiacie św. Izydora przewodniczył kard. Carlos Osoro.

Autor/źródło: Pixabay, milpek75, licencja: CC0

Nauczanie Kościoła „zachęca nas do przyjęcia daru życia, do uświadomienia sobie czym ono jest. (…) Trzeba mówić o znaczeniu życia i przyjąć je w sposób odpowiedzialny. Powinniśmy zastanowić się nad życiem rozumianym jako dar, aby zrozumieć, czym kierujemy się w my sami” - napisali biskupi w okolicznościowym przesłaniu. „Rodzina jest tym najbardziej uprzywilejowanym miejscem, gdzie uczymy się wartości i świętej godności każdego ludzkiego życia, jedynego i niepowtarzalnego, które Bóg miłuje bezwarunkowo”, podkreślają biskupi. 

Czuwaniu i Mszy przewodniczył w madryckiej kolegiacie św. Izydora kard. Carlos Osoro. Na zakończenie dokonał posłania wolontariuszy, którzy pracują, aby chronić i troszczyć się o życie. 

W kontekście dzisiejszego dnia po raz kolejny wrócił temat aktualnej ustawy o aborcji i niespełnionych obietnic rządzącej Partii Ludowej. Podczas kampanii wyborczej partia obiecała znieść ustawę o aborcji wprowadzoną przez premiera Zapatero. Do dzisiaj jednak tak się nie stało. Co więcej, w niektórych regionach kraju politycy z Partii Ludowej popierają inicjatywy forsowane przez ideologię gender.


Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: aborcja, pro-life, Hiszpania, obrona życia, Madryt, Kard. Carlos Osoro, Dzień na rzecz Życia