Strona główna
opoka.org.pl
2020-08-26 10:52
AC / Marek Raczkiewicz CSsR/ vaticannews.va

Hiszpania: Czy kościoły ponownie zostaną zamknięte?

W Hiszpanii systematycznie wzrasta ilość zakażeń koronawirusem. Niektóre regiony ponownie ograniczyły liczbę osób, które mogą wziąć udział w Eucharystii. „Dlatego bardzo ważną rzeczą jest, abyśmy byli świadkami miłosierdzia, radości i nadziei” – podkreśla bp Luis Arguëllo, rzecznik Episkopatu Hiszpanii.

Autor/źródło: Pixabay, adrimarie, licencja: CC0

Wobec szybkiego wzrostu przypadków zakażeń koronawirusem władze regionalne Balearów, Kastylii i Leónu ponownie wprowadziły szereg obostrzeń, w tym m. in. ograniczyły liczbę uczestników kultu o 50 proc. Jeśli sytuacja nie poprawi się w ciągu najbliższych dni, to jest bardzo prawdopodobne, że także inne regiony zrobią to samo. Pandemia wywołuje „poczucie bezradności, dezintegracji oraz braku sensu i nadziei. Dlatego niezwykle ważne jest, abyśmy byli świadkami miłosierdzia, radości i nadziei. Koniecznie trzeba świętować niedzielę i być zwiastunami Zmartwychwstania”, podkreśla bp Luis Argüello, rzecznik Episkopatu Hiszpanii.

Kard. Ricardo Blázquez z Valladolid dziękuje „kapłanom, wolontariuszom oraz wszystkim wiernym za współpracę, aby uczynić z kościołów miejsca bezpieczne i nie zarazić się koronawirusem”. Nowy rok duszpasterski jest wyzwaniem dla wszystkich. „W tych trudnych i bolesnych okolicznościach bądźmy z naszym ludem i szukajmy najlepszego sposobu, aby głosić i żyć radością Ewangelii oraz nadzieją, która wypływa z wiary”.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-08-26 07:06:11
miniaturka

Dziś uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej

Obchodzona dziś uroczystość NMP Częstochowskiej ściśle jest związana z sanktuarium maryjnym na Jasnej Górze, w którym od końca XIV wieku otaczany jest wielką czcią obraz Bożej Rodzicielki. To jeden z najważniejszych odpustów, który co roku gromadzi tysiące wiernych licznie przybywających także w pielgrzymkach pieszych.
2020-08-26 07:32:28
miniaturka

W Europie spada poparcie dla aborcji

Polska znalazła się wśród ośmiu krajów europejskich, w których spada poparcie dla aborcji. Największy zwrot za życiem nastąpił w Niemczech i we Francji.
2020-08-26 08:16:45
miniaturka

Po zawierzeniu Maryi, Koreańczycy liczą na rychłe pojednanie

Katolicy w Korei Południowej gromadzą się dziś w stołecznej katedrze na cotygodniowej modlitwie w intencji pojednania narodowego. Wiedzą, że ich staraniom towarzyszy opieka Maryi. 15 sierpnia stolica rządzonej przez komunistów Korei Północnej oficjalnie została zawierzona i poświęcona Matce Bożej Fatimskiej.
2020-08-26 08:46:57
miniaturka

Indie: Kościół walczy z pandemią głodu

Synod Kościoła Syromalabarskiego w południowych Indiach wezwał wiernych do „wrażliwości i nakarmienia głodnych”. Zdaniem biskupów sytuacja jest na tyle poważna, że rząd Indii nie jest w stanie sam uporać się ze skutkami pandemii, szczególnie głodem, który dodatkowo nasilił się wskutek tegorocznej plagi pasożytów.
2020-08-26 10:07:47
miniaturka

Prymas Polski na Jasnej Górze: budować musimy na tym, co łączy, a nie na tym, co dzieli

- Trzeba nam i dziś pamiętać, że budować musimy na tym, co łączy, a nie na tym, co dzieli - mówił Prymas Polski w homilii Mszy Świętej, której przewodniczył na jasnogórskim szczycie.
2020-08-26 10:46:09
miniaturka

Papież do Polaków: Jednoczę się dziś z tysiącami pielgrzymów na Jasnej Górze

Jednoczę się dziś z tysiącami pielgrzymów, którzy gromadzą się na Jasnej Górze razem z Episkopatem Polski, aby zawierzać siebie samych, rodziny, naród i całą ludzkość Jej matczynej opiece – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach skierowanych do Polaków podczas dzisiejszej audiencji generalnej.