Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-08-28 14:09
S. Zielińska / KAI

Hiszpania: 25 tys. osób na spotkaniu powołaniowym Drogi Neokatechumenalnej

Ponad 25 tys. osób wzięło udział w spotkaniu powołaniowym zorganizowanym przez Drogę Neokatechumenalną w miejscowości San Pedro del Pinatar koło Murcii, w południowo-wschodniej Hiszpanii.

Kiko Argüello
Autor/źródło: Wikimedia Commons / Domena publiczna

Wydarzeniu przewodniczył biskup diecezji Kartageny Jose Manuel Lorca Planes, a także inicjator Drogi Neokatechumenalnej Kiko Argüello. W czasie spotkania, odbywającego się w hali sportowo-widowiskowej El Pinatar Arena, Argüello prosił podczas wspólnej modlitwy o powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego.

Jak poinformowali organizatorzy spotkania w San Pedro del Pinatar, w wydarzeniu wzięła udział głównie młodzież. Wśród uczestników byli przede wszystkim młodzi Hiszpanie, a także Portugalczycy, Francuzi oraz Austriacy.

Charyzmat i zadania w Kościele Drogi Neokatechumenalnej, założonej w 1964 r., zostały rozpoznane przez Stolicę Apostolską jako jedna z form realizacji programu wtajemniczenia chrześcijańskiego w diecezjach i parafiach. Szacuje się, że obecnie Droga posiada około 21,3 tys. wspólnot w 6270 parafiach, działających w 134 państwach świata.

mz (KAI/AyO) / San Pedro del Pinatar


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: powołania, młodzież, Kiko Argűello, Hiszpania, neokatechumenat, Droga Neokatechumenalna