Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-02-15 12:17
ek / episkopat.pl

Gratulacje Przewodniczącego Episkopatu dla biskupa nominata Wojciecha Skibickiego

Przewodniczący Episkopatu, abp Stanisław Gądecki wystosował list gratulacyjny do ks. kan. Wojciecha Skibickiego, mianowanego przez Ojca Świętego Franciszka biskupem pomocniczym diecezji elbląskiej.

Autor/źródło: Flickr/episkopatnews/BP KEP/licencja: CC BY-SA

"Kościół w Polsce to 1050 lat tradycji. (…) Życzę Księdzu Biskupowi, aby wpisał się w tę historię swoją apostolską gorliwością i bezgraniczną miłością powierzonej sobie owczarni. Niech ta miłość, która każdego dnia poprzez krzyż i umieranie prowadzi Księdza Biskupa ku światłu zmartwychwstania." – napisał Przewodniczący Episkopatu, abp Stanisław Gądecki.

Publikujemy treść gratulacji:

Ekscelencjo,

Najdostojniejszy Księże Biskupie Nominacie,

z radością przyjąłem komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce o mianowaniu Czcigodnego Księdza biskupem pomocniczym diecezji elbląskiej.

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski chciałbym przywitać Waszą Ekscelencję w gronie polskich biskupów.

Już dzisiaj zapraszam na najbliższe zebranie plenarne KEP, które odbędzie się w Warszawie w dniach 12-14 marca br. Będzie to spotkanie szczególne, ponieważ wspólnie z legatem papieskim Jego Eminencją Pietro kard. Parolinem – sekretarzem Stanu Jego Świątobliwości, Jego Ekscelencją ks. abp. Salvatore Pennacchio – nuncjuszem apostolskim w Polsce oraz z przedstawicielami episkopatów krajów europejskich będziemy wspólnie świętować szóstą rocznicę wyboru Ojca Świętego Franciszka na Stolicę Piotrową, stulecie przywrócenia relacji dyplomatycznych między Polską a Stolicą Apostolską oraz stulecie pierwszego zebrania plenarnego naszej konferencji episkopatu, po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Kościół w Polsce to 1050 lat tradycji. To wielka historia Ludu Bożego i jego pasterzy. To historia świętych małżeństw i rodzin, świętych życia konsekrowanego i świętych biskupów. To historia męczenników i wyznawców, którzy zaufali Jezusowi Chrystusowi – Dobremu pasterzowi i Jemu powierzyli swoje życie.

Życzę Księdzu Biskupowi, aby wpisał się w tę historię swoją apostolską gorliwością i bezgraniczną miłością powierzonej sobie owczarni. Niech ta miłość, która każdego dnia poprzez krzyż i umieranie prowadzi Księdza Biskupa ku światłu zmartwychwstania.

Przez wstawiennictwo Pani Jasnogórskiej – Królowej Polski i świętych Cyryla i Metodego – patronów Europy, życie i posługę Księdza Biskupa powierzam,

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański 
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski 
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Źródło: episkopat.pl


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: abp Stanisław Gądecki, biskup nominat, gratulacje, bp nominat Wojciech Skibicki