Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-04-26 12:08
S. Zielińska / Beata Zajączkowska

Gotowy projekt konstytucji o Kurii Rzymskiej

Gotowy jest już projekt nowej konstytucji apostolskiej o Kurii Rzymskiej. Zastąpi ona wcześniejszy dokument „Pastor bonus” Jana Pawła II. Poinformowano o tym na zakończenie spotkania Rady Kardynałów.

Autor/źródło: Pixabay, jackmac34, licencja: CC0

W trzydniowych obradach Rady Kardynałów, która doradza Franciszkowi w reformie Stolicy Apostolskiej i Kościoła powszechnego, tradycyjnie już uczestniczył Ojciec Święty. Czytany i dyskutowany był projekt nowej konstytucji o Kurii Rzymskiej.

Watykański rzecznik prasowy poinformował, że ostateczne przygotowanie dokumentu zajmie jeszcze trochę czasu, po czym zostanie on przedłożony do akceptacji Papieżowi. Nowa konstytucja podejmuje m.in. takie tematy jak: charakter duszpasterski działalności kurialnej, powołanie i działanie III sekcji Sekretariatu Stanu, głoszenie Ewangelii i duch misyjny jako perspektywa charakteryzująca działalność całej Kurii. 

Ponadto kardynałowie zaznajomili się z działaniami podejmowanymi przez Komisję Ochrony Małoletnich oraz stanem reformy mediów watykańskich. Następne spotkanie Rady Kardynałów odbędzie się w połowie czerwca.


Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Watykan, Rada Kardynałow, Kuria Rzymska, konstytucja apostolska