Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-05-11 18:21
ek / KAI

Góra św. Anny: 13. Diecezjalna Pielgrzymka Rowerzystów

W sobotę 12 maja odbędzie się 13. Diecezjalna Pielgrzymka Rowerzystów na Górę św. Anny. Msza św. rozpocznie się o godz. 13.00 w Bazylice św. Anny. Podczas wydarzenia przewidziano wiele atrakcji dla uczestników przed Domem Pielgrzyma.

Autor/źródło: ks. Janusz Gnat, licencja: CC BY

Organizatorzy zapraszają pielgrzymów indywidualnych, jak i grupy rowerowe. 

Rowerzystów z Opola poprowadzi tradycyjnie Opolski Klub Turystyki Rowerowej RAJDER. Rozpoczęcie o godz. 8.45 na placu przed kościołem pw. św. Piotra i Pawła w Opolu (od strony Placu Mickiewicza). 

Trasa będzie prowadzić przez Grudzice i Malinę do Kamienia Śląskiego, gdzie przewiduje się półgodzinny odpoczynek i modlitwę. Następnie rowerzyści wyruszą dalej przez Siedlec i Ligotę Dolną na Górę św. Anny. Powrót grupowy do Opola tą samą trasą.

Opolski Klub Turystyki Rowerowej RAJDER zapewnia pilotaż, apteczkę pierwszej pomocy, pomoc przedmedyczną w drobnych urazach oraz pomoc techniczną roweru. Cała trasa w obie strony to około 70 km.

Z Placu Mickiewicza w Opolu o godz. 11.00 wyruszy również grupa kolarzy szosowych, do których będzie można dołączyć przy Rondzie Jerzego Szczakiela o godz. 11.15. 

hh / Góra św. Anny


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: pielgrzymka, Góra św. Anny, rowerzyści