Strona główna
opoka.org.pl
2021-05-25 10:44
MG / PAP

Goławska: NFZ utworzył teleplatformę, na której będzie można otrzymać poradę medyczną

NFZ utworzył Teleplatformę Pierwszego Kontaktu, na którą można dzwonić w godzinach, gdy nie działają przychodnie POZ. Pacjenci otrzymają tam poradę medyczną, a w razie potrzeby również e-receptę, e-skierowanie lub e-zwolnienie – poinformowała we wtorek wiceminister zdrowia Anna Goławska.

Autor/źródło: PAP

Teleplatforma Pierwszego Kontaktu jest dostępna pod bezpłatnym numerem 800 137 200. Pacjenci otrzymają tam niezbędną pomoc medyczną od godz. 18.00 do 8.00 oraz w weekendy i święta. Z platformy mogą korzystać również osoby niesłyszące. Porady udzielane są w kilku językach.


"NFZ utworzył platformę, na którą można dzwonić w godzinach, kiedy POZ-y nie działają i uzyskać profesjonalną usługę medyczna. Na platformie będą pracowali profesjonaliści medyczni, którzy będą w stanie udzielić porady medycznej, będą mogli wystawić receptę, skierowanie czy zwolnienie lekarskie, więc nie trzeba będzie przemieszczać się, iść do placówki nocnej pomocy lekarskiej, tylko będzie można zadzwonić i uzyskać profesjonalną pomoc medyczną" – powiedziała Goławska.


Wiceminister wskazała, że jest to pierwszy etap zapowiadanego w Polskim Ładzie projektu dotyczącego rozszerzenia i usprawnienia nocnej opieki medycznej.


"Będziemy dalej wdrażać kolejne narzędzia, rozwiązania techniczne, technologiczne, które będą usprawniały system opieki zdrowotnej oraz będą ułatwiały dostęp do opieki lekarskiej" – powiedziała.(PAP)


Autorki: Olga Zakolska, Karolina Kropiwiec

Logo PZU

Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-05-25 12:28:16
miniaturka

Promocja ateizmu, czyli jak zabrać ludziom wiarę. Tylko co dalej?

Fundacja „Wolność od religii” rozwiesza plakaty z hasłem „Nie dajemy wiary, dajemy wolność”. Na jeden z nich w przejściu do metra trafił prof. Wojciech Roszkowski. Na łamach „Do Rzeczy” podjął więc temat wolności, krytykując tę kampanię. Czy organizacja promująca ateizm daje coś w zamian, odbierając wiarę?
2021-05-25 12:50:27
miniaturka

Opustoszałe miasta i zamknięte porodówki. Czy grozi nam kryzys demograficzny?

Dziennikarze „The New York Times” piszą o opuszczonych miastach w północno-wschodnich Chinach, południowokoreańskich uniwersytetach walczących o studentów, setkach tysięcy zburzonych nieruchomości w Niemczech i zamkniętych oddziałach położniczych we Włoszech.
2021-05-25 12:53:55
miniaturka

Bezpieczna przystań. Caritas dla matek w kryzysie

Poranione życiowo, z bagażem problemów, którym mogłyby obdzielić kilka osób. Kobiety, które trafiają do domów samotnej matki Caritas, dzięki pomocy ludzi dobrej woli oraz zaangażowaniu pracowników i wolontariuszy znajdują ciepło i wsparcie, których nie dała im najbliższa rodzina.
2021-05-25 14:29:56
miniaturka

Kard. Montenegro: bł. Rosario Livatino został zamordowany za spójność życia i wiary

O postaci bł. Rosario Livatino, włoskiego sędziego zamordowanego przez mafię, mówi kard. Francesco Montenegro. Poprzez swój styl życia, niezwykle spójny z wyznawaną wiarą, był kolcem w oku mafii - dlatego zginął. Obecnie w Watykanie trwają prace nad ekskomuniką dla wszystkich członków mafii.
2021-05-25 14:38:32
miniaturka

O. Szustak krytykuje biskupów. To źle, że chcą, aby ludzie wrócili do kościołów?

O. Adam Szustak udzielił wywiadu Karolowi Paciorkowi z kanału „Imponderabilia”. Jak podają media, był to pierwszy wywiad o. Szustaka. Jak dotąd unikał takich rozmów. Wydaje się, że zarówno dla dobra Kościoła, jak i siebie samego powinien dalej trzymać się tej taktyki i ten pierwszy wywiad uznać również za ostatni.
2021-05-25 14:39:09
miniaturka

Festiwal „Chrześcijańskie Granie” już jutro

Już jutro odbędzie się Festiwal Chrześcijańskie Granie. To jubileuszowa, dziesiąta edycja tego wydarzenia, która w tym roku odbywa się w Chorzowie. Transmisja on-line dostępna będzie na kanale www.1on.pl