Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-05-21 13:00
ek / dmo.gliwice.pl

Gliwice: Uroczysty koncert kantatowo-oratoryjny zainauguruje XXIX Dni "Muzyki Organowej"

Międzynarodowy Festiwal „Dni Muzyki Organowej” w Gliwicach zalicza się do najbardziej prestiżowych festiwali organowych i oratoryjno-kantatowych nie tylko w Polsce ale i w Europie.

Autor/źródło: YannaZazu/Pixabay/licencja CC0

Od najbliższej niedzieli 27 maja, wspaniałe dźwięki muzyki organowej i kantatowo-oratoryjnej rozbrzmiewające w przepięknych wnętrzach gliwickich świątyń zachęcać będą do kontemplacji i refleksji, przenosząc odbiorców w zupełnie inny, niebiański świat. 

XXIX Międzynarodowy Festiwal Dni Muzyki Organowej w Gliwicach zainauguruje uroczysty koncert kantatowo-oratoryjny, który odbędzie się w niedzielę 27 maja 2018 o godz. 20:15 w kościele pw. Wszystkich Świętych w Gliwicach.

Wystąpią

Orkiestra Filharmonii Śląskiej im. H.M. Góreckiego pod dyrekcją Mirosława Jacka BłaszczykaAleksandra Szafir-Makowska (sopran), Roksana Wardenga (alt).

W programie: G. Holst - Suita św. Pawła op. 29 nr 2, G.B.Pergolesi - Stabat Mater. 

Organizatorzy serdecznie zapraszają na wszystkie festiwalowe wydarzenia. 

Szczegółowy program tegorocznej edycji Festiwalu dostępny jest na stronie internetowej: www.dmo.gliwice.pl oraz na profilu Facebook'owym.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Gliwice, muzyka organowa, Dni Muzyki Organowej, Wojciech Różak, koncert kantatowo-oratoryjny