Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-05-28 13:42
ek / dmo.gliwice.pl / hannadys.com

Gliwice: Gratka dla melomanów

Dziś - 28 maja - w drugim dniu Międzynarodowego Festiwalu "Dni Muzyki Organowej w Gliwicach, o godz. 19.00 w Katedrze św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach, z recitalem wystąpi Hanna Dys.

Autor/źródło: Archiwum DMO

Organizatorzy gliwickich "Dni Muzyki Organowej" serdecznie zapraszają na drugi dzień festiwalowy. 

Dziś - w poniedziałek 28 maja, o godz. 19.00 w Katedrze św. Ap. Piotra i Pawła w Gliwicach, z recitalem organowym dla festiwalowej publiczności wystąpi Hanna Dys  

W programie: M. Surzyński, J. Laukvik, N. Hakim, J.P.E. Hartmann, J. Sibelius, F. Nowowiejski

***

Hanna Dys - organistka, adiunkt na Wydziale Instrumentalnym gdańskiej Akademii Muzycznej. Ukończyła studia w klasie organów Prof. Romana Peruckiego gdańskiej Akademii Muzycznej oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu, w klasie organów Prof. Wolfganga Zerera, gdzie otrzymała dyplom z wyróżnieniem. Stypendystka m.in. Brahms Stiftung, Stypendium dla Twórców Kultury oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Laureatka i uczestniczka konkursów międzynarodowych. Odbyła liczne kursy mistrzowskie w wielu krajach europejskich m. in. u Prof. J. Laukvika, Prof. L. Ghielmi, Prof. O. Latry, Prof. D.Rotha, K.Bine Bryndorf. W 2009 roku uzyskała stopień doktora w zakresie sztuki muzycznej, a w 2016 roku stopień doktora habilitowanego. Prowadzi klasę organów w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Gdańsku. Jej uczniowie i studenci są laureatami konkursów organowych w kraju i za granicą.

Prowadzi ożywioną działalność koncertową, zarówno jako solistka jak i kameralistka, jest jurorem konkursów organowych. Występowała na festiwalach muzyki organowej w Polsce i niemal w całej Europie (m.in. Włochy, Finlandia, Rosja, Niemcy, Francja, Mołdawia, Hiszpania). W swojej działalności koncertowej propaguje polską muzykę organową, m.in. nagrała w ramach przewodu habilitacyjnego płytę monograficzną z dziełami Mieczysława Surzynskiego. Ma na swoim koncie współpracę z wybitnymi dyrygentami i muzykami, m. in. Sir Nevilem Marrinerem, Kai Bumanem, Massimiliano Caldim, Friederem Berniusem, Łukaszem Borowiczem, Pawłem Skałubą, Iwoną Hossą. W swoim dorobku posiada nagrania solowe oraz kameralne. Dwukrotnie nominowana do nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców Kultury. Prezentuje organy Katedry Oliwskiej.

***

Bilety na gliwicki recital Hanny Dys - do nabycia przed koncertem: Normalne 15 zł, Ulgowe 10 zł


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Gliwice, festiwal, recital, muzyka organowa, Dni Muzyki Organowej, organy, Hanna Dys