Strona główna
opoka.org.pl
2017-05-29 14:33
S. Zielińska

Gliwice: bp Jan Kopiec poświęcił Oddział Kardiologii

Dziś, 29 maja, odbyło się otwarcie i poświęcenie zmodernizowanego oddziału kardiologicznego w Szpitalu Miejskim w Gliwicach. Oddział poświęcił bp Jan Kopiec.

Autor/źródło: xbk

W Szpitalu Miejskim w Gliwicach, przy ul. Kościuszki 29, został dziś oddany do użytku zmodernizowany Oddział Kardiologii.

Oddział został poświęcony przez biskupa gliwickiego Jana Kopca.

W uroczystym otwarciu wzięli udział Prezydent Miasta Gliwice Zygmunt Frankiewicz oraz prof. dr hab. med. Marian Zembala i prof. dr hab. med. Lech Poloński ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Zdaniem prezesa Szpitala Miejskiego Mariana Jarosza oddział jest bardzo dobrze wyposażony. Dzięki temu pacjenci z chorobami serca i zawałami, będący mieszkańcami Gliwic i powiatu gliwickiego, będą mogli skorzystać ze specjalistycznej pomocy na miejscu, bez konieczności dojazdu do innych ośrodków.

Oddział w gliwickim Szpitalu Miejskim dysponuje 32 łóżkami – 26 w części oddziałowej i 6 łóżkami intensywnego nadzoru kardiologicznego. Uruchomione zostały dwie nowe pracownie: elektrofizjologii oraz hemodynamiki, w której będą wykonywane zabiegi koronarografii, czyli udrażniania tętnic wieńcowych.

Inwestycja została sfinansowania z budżetu miejskiego.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-05-29 13:03:39
miniaturka

Caritas Archidiecezji Warszawskiej - GRAm Serca

GRAm Serca, to akcja Caritas Archidiecezji Warszawskiej, którą organizuje dla swoich najmłodszych podopiecznych. W ramach akcji zbierane są gry planszowe, przy których będą mogli spędzać czas uczestnicy letnich kolonii Caritas AW.
2017-05-29 13:50:46
miniaturka

Warszawa: Artyści wspierają bezdomnych

Talerz bigosu od Radka Pazury, Krzysztofa Ziemca, Rafała Sisickiego, Violi Brzezińskiej i wielu innych artystów otrzymają bezdomni podczas akcji „Artyści dla bezdomnych” organizowanej przez Fundację Kapucyńską i Braci Mniejszych Kapucynów przy jadłodajni na Miodowej w Warszawie.
2017-05-29 14:22:40
miniaturka

Kraków: barka ewangelizacyjna powraca na Wisłę

Słynne krakowskie rejsy ewangelizacyjne, podczas których głoszono Słowo Boże, powracają na Wisłę. Kapitanem spotkania na barce w najbliższy piątek będzie ks. Krzysztof Wernicki SAC.
2017-05-29 15:21:18
miniaturka

Papież na Mszy: trzeba słuchać Ducha Świętego

Potrzebujemy rozmowy z Duchem Świętym, musimy się uczyć słuchać Go, zanim podejmiemy decyzję. Jeżeli nie rozeznajemy tego, co się dzieje, ryzykujemy popadnięciem w wiarę zideologizowaną - mówił Papież na porannej Mszy.
2017-05-29 15:38:03
miniaturka

376. Zebranie Plenarne KEP w Zakopanem (zapowiedź)

Wytyczne dotyczące duszpasterstwa małżeństw i rodzin, nowy program duszpasterski oraz sprawy liturgiczne będą głównymi tematami obrad 376. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które odbędzie się 6 i 7 czerwca w Zakopanem.
2017-05-29 16:00:52
miniaturka

Katowice: będzie metropolia - abp Skworc uczestniczył w sesji Rady Miasta

Abp Wiktor Skworc uczestniczył w XLII Sesji Rady Miasta Katowice, podczas której radni jednogłośnie przyjęli wniosek o utworzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.