Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-03-14 11:09
Anna Bajon / Krzysztof Bronk

Gisotti: u Franciszka zdumiewa mnie pogoda ducha, mimo trudności

Kościół przeżywa dziś trudne chwile, przede wszystkim z powodu skandalu nadużyć. A jednak pośród tego wszystkiego Franciszek wykazuje się nie tylko odwagą w rozwiązywaniu problemów, ale przede wszystkim wielkim spokojem ducha.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Pokój i pogoda ducha to cechy, które najbardziej uderzają go w Papieżu Franciszku, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, kiedy jako watykański rzecznik ma z nim bezpośredni kontakt. „Ten pokój, nie pochodzi oczywiście z tego świata, ale od Boga” – dodaje Gisotti. Zwraca też uwagę, na znaczenie codziennych Mszy w Domu św. Marty. To z nich, jak podkreśla, wypływa cały pontyfikat.

Msze u św. Marty sercem pontyfikatu“Moim zdaniem te Msze są sercem pontyfikatu, bo tam Papież spotyka się z Ludem Bożym w chwili, która ma fundamentalne znaczenie dla każdego kapłana i biskupa – powiedział Radiu Watykańskiemu Alessandro Gisotti. – Ze spotkania z Eucharystią i z wiernymi rodzą się te homilie, które są wspaniałym źródłem. Bo kiedy popatrzymy na przykład na wielkie dokumenty tego pontyfikatu, to widzimy, jak często odwołują się one albo wręcz inspirują się homiliami z Domu Świętej Marty. Myślę, że również dziś po sześciu latach od wyboru, można powiedzieć, że jest to jedna z nowości, jeden z najpiękniejszych elementów tego pontyfikatu, jego serce właśnie.”
Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Alessandro Gisott