Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-19 07:44
AC / Michał Król SJ

Ghana: biskup apeluje o walkę z korupcją

Myślę, że nadszedł czas na moralne i społeczno-kulturowe przebudowanie naszej ghańskiej wspólnoty – powiedział abp Gabriel Charles Palmer-Buckle.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Ordynariusz Cape Coast na południu Ghany wzywa ludność tego kraju do walki z korupcją.

W narodowej telewizji abp Palmer-Buckle zacytował byłego prezydenta Ghany, który powiedział: „Jeżeli nie jesteś częścią rozwiązania, to jesteś częścią problemu”. Hierarcha wezwał więc Ghańczyków, aby uczyli młodych ludzi, proponując im rozwiązanie „części problemu”, jakim jest korupcja. Zachęcił również do wspierania wszystkich organizacji, które walczą z łapówkarstwem.

Apel został wystosowany na kanwie rozpoczętego projektu międzywyznaniowego, pod nazwą „Mów, stawiaj opór, zgłoś korupcję”. Inicjatywa ta powstała pod patronatem międzynarodowej organizacji antykorupcyjnej Transparency International.

Richard Quayson, zastępca komisarza Komisji Praw Człowieka i Sprawiedliwości wskazuje, że Ghana zbyt wiele straciła poprzez korupcję, stąd naród nie może sobie pozwolić na dalsze zmierzanie w tym kierunku. Nadszedł czas powstrzymać naszych ludzi, czas powstrzymać korupcję. Czas sprawić, aby nasza wiara miała jakieś znaczenie – mówił Quayson.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-18 18:07:56
miniaturka

We wrześniu sesja upamiętniająca dorobek naukowy ks. prof. Zdaniewicza

W Warszawie odbędzie się konferencja naukowa „Ks. Witold Zdaniewicz i lubelsko-warszawska szkoła socjologii religii. Dziedzictwo i kierunki rozwoju”.
2018-08-18 18:20:15
miniaturka

Prymas Irlandii: nasz kraj to terytorium misyjne

Irlandia wsławiła się, jako kraj misjonarzy, który posyłał księży na cały świat, aby krzewili wiarę katolicką. Ale teraz to Irlandia potrzebuje misjonarzy, potrzebuje nowej ewangelizacji – podkreśla abp Eamon Martin.
2018-08-19 07:06:11
miniaturka

Pakistan: po wyborach rośnie nadzieja na równe traktowanie mniejszości

Po niedawnych wyborach parlamentarnych w Pakistanie wśród mniejszości religijnych rośnie nadzieja na równe traktowanie.
2018-08-19 08:23:06
miniaturka

Linda Ghisoni: spotkanie w Dublinie umocnieniem dla rodzin

Spotkanie w Dublinie ma nam pomóc w odkryciu piękna i znaczenia rodziny i małżeństwa, a także w umocnieniu przekonania o wyjątkowości wielkiego daru, jakim dla każdego z nas jest rodzina.
2018-08-19 08:35:19
miniaturka

Kard. Bagnasco: tragedia rozdarła nasze serca, Genua się jednak nie podda

We Włoszech odbył się pogrzeb części ofiar, które zginęły w wyniku zawalenia 200-metrowego odcinka wiaduktu w Genui. W całym kraju jest to dzień żałoby narodowej.
2018-08-19 12:23:38
miniaturka

Abp Skworc: wdzięczność powinna być fundamentem codziennego życia każdego chrześcijanina

Wdzięczność była głównym tematem przemówienia metropolity katowickiego podczas nauczania skierowanego do kobiet zebranych na piekarskim wzgórzu podczas stanowej pielgrzymki kobiet.