Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-12 12:15
S. Zielińska / Salve TV

Gdy END staje się początkiem. Małżeńskie cuda

W jaki sposób dbać o małżeństwo i jak się w nim rozwijać? Jak rozwiązać problemy małżeńskie? Młodzi ludzie dają przykład, że sakrament małżeństwa jest wspaniałym darem.

Jak wygląda oferta dla małżeństw na rynku katolickim? Czym jest duchowość małżeńska? Jak wygląda małżeńska randka z Bogiem? Patrycja i Bartek Stelmaszczukowie ze wspólnoty Equipes Notre-Dame podzielili się świadectwem tego, co daje im wspólnota.

- Na pierwszym spotkaniu naszego ruchu był temat o modlitwie. Byliśmy bardzo zainspirowani tym, jak inne małżeństwa się modlą, że próbują szukać różnych sposobów, sami odkrywają co dla nich jest najlepszym sposobem jako dla małżeństwa - mówiła Patrycja Stelmaszczuk.

- Spotykamy się co miesiąc. Spotkania składają się z trzech części. Spotkanie trwa trzy godziny. Pierwsza część to dzielenie się swoim życiem, druga część to modlitwa, a ostatnia część to część formacyjna, w której dyskutujemy rozdział, z którego przygotowaliśmy się wcześniej - dodawał Bartek Stelmaszczuk.

- Główny charyzmat tej wspólnoty to świętość małżonków. Celem jest świętość małżeństwa. Małżeństwa mają swoją drogę sakramentu i w tym, gdzie są, mogą być święte - podkreślała Patrycja.


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-02-12 10:53:57
miniaturka

Pijarski Synod Młodych przed Synodem Biskupów

Spotkania duszpasterzy z młodzieżą pijarską, ankiety i dyskusje, modlitwa i wsłuchiwanie się w głos Ducha Świętego złożą się na Pijarski Synod Młodych, którego owoce mają wesprzeć przygotowania do październikowego Synodu Biskupów.
2018-02-12 11:40:25
miniaturka

Dzień skupienia w Świątyni Opatrzności Bożej

W sobotę 24 lutego w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się Zimowy dzień skupienia. Do udziału zaproszeni są zarówno darczyńcy Świątyni Opatrzności jak i wszyscy zainteresowani.
2018-02-12 11:56:31
miniaturka
play

Abp Ryś: patrzcie na krzyż, bo w krzyżu objawia się moc i mądrość Boża

Patrzcie na krzyż, bo w krzyżu objawia się moc i mądrość Boża – mówił dziś abp Grzegorz Ryś do kapłanów seniorów – mieszkańcach Domu Księży Emerytów przy parafii św. Wojciecha na łódzkich Chojnach.
2018-02-12 13:01:22
miniaturka

Konferencja "Wolni w Chrystusie"

"Wolni w Chrystusie" to tytuł konferencji poświęconej trzeźwości, która odbędzie się w dniach 20-21 lutego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.
2018-02-12 13:32:02
miniaturka

Rekrutacja liderów Ekstremalnej Drogi Krzyżowej

14 lutego rusza rekrutacja liderów Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. – EDK to globalny startup religijny i sposób praktykowania duchowości na miarę XXI wieku – mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, pomysłodawca projekt.
2018-02-12 13:59:40
miniaturka

Plakat XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000

W dniu 8 lutego, w którym o. Jan Góra obchodziłby 70. urodziny, Wspólnota LEDNICA 2000 przedstawiła plakat na tegoroczne, XXII już Spotkanie Młodych.