Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-02-12 12:15
S. Zielińska / Salve TV

Gdy END staje się początkiem. Małżeńskie cuda

W jaki sposób dbać o małżeństwo i jak się w nim rozwijać? Jak rozwiązać problemy małżeńskie? Młodzi ludzie dają przykład, że sakrament małżeństwa jest wspaniałym darem.

Jak wygląda oferta dla małżeństw na rynku katolickim? Czym jest duchowość małżeńska? Jak wygląda małżeńska randka z Bogiem? Patrycja i Bartek Stelmaszczukowie ze wspólnoty Equipes Notre-Dame podzielili się świadectwem tego, co daje im wspólnota.

- Na pierwszym spotkaniu naszego ruchu był temat o modlitwie. Byliśmy bardzo zainspirowani tym, jak inne małżeństwa się modlą, że próbują szukać różnych sposobów, sami odkrywają co dla nich jest najlepszym sposobem jako dla małżeństwa - mówiła Patrycja Stelmaszczuk.

- Spotykamy się co miesiąc. Spotkania składają się z trzech części. Spotkanie trwa trzy godziny. Pierwsza część to dzielenie się swoim życiem, druga część to modlitwa, a ostatnia część to część formacyjna, w której dyskutujemy rozdział, z którego przygotowaliśmy się wcześniej - dodawał Bartek Stelmaszczuk.

- Główny charyzmat tej wspólnoty to świętość małżonków. Celem jest świętość małżeństwa. Małżeństwa mają swoją drogę sakramentu i w tym, gdzie są, mogą być święte - podkreślała Patrycja.


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej


Podziel się tym materiałem z innymi: