Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-28 10:37
Anna Bajon / Caritas Polska

Gala nagród Ubi Caritas

Jutro, 29 września, o godz. 11.00, odbędzie się 17. Gala Ubi Caritas, podczas której zostaną przyznane wyróżnienia dla tych, którzy w codziennej służbie na rzecz potrzebujących dają świadectwo miłosierdzia.

Autor/źródło: Caritas Polska

Gala Ubi Caritas to wydarzenie ważne dla całego środowiska Caritas w Polsce: zarówno dla jej pracowników i wolontariuszy, jak i tych, którzy wspierają ją na różnych płaszczyznach – darczyńców, instytucji życia publicznego i dziennikarzy. Jest to uroczystość wręczenia nagród przyznawanych za wrażliwość na potrzeby ubogich w Polsce i czynny udział w dziełach charytatywnych. Poprzez uhonorowanie nagrodą Ubi Caritas wspólnota Caritas chce wyrazić wdzięczność tym wszystkim, którzy dają szczególny świadectwo miłosierdzia lub włączają się w działalność Caritas i pomagają w codziennej służbie na rzecz ubogich i potrzebujących.  Nagroda jest wręczana w trzech kategoriach: Darczyńca, Świadectwo i Współpraca.

W skład Kapituły Nagrody Ubi Caritas weszli w tym roku ks. Kardynał Kazimierz Nycz -Arcybiskup Metropolita Warszawski, Małgorzata Glabisz-Pniewska - redaktor Polskiego Radia, ks. Maciej Makuła SDB - kierownik Redakcji Audycji Katolickich TVP, Maria Pawłowska - przedstawiciel laureatów Nagrody „Ubi Caritas”, ks. Paweł Rytel-Andrianik - Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, Ewa Czaczkowska - dziennikarka, publicystka i Anna Popek - prezenterka TVP. Obrady Kapituły wyłoniły wśród nominowanych laureatów nagrody głównej w trzech kategoriach i wyróżnionych.

W tym roku świętujemy już 17. edycję gali. Od 13 lat w gali biorą udział charytatywne organizacje ekumeniczne: prawosławna Eleos, która przyznaje nagrodę Dłoni Miłosierdzia, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, która przyznaje nagrodę Miłosiernego Samarytanina oraz Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego, która przyznaje nagrodę im. Biskupa Jana Niewieczerzała.

W zeszłym roku wśród nagrodzonych na gali Ubi Caritas znaleźli się przedsiębiorcy Hanna i Konstanty Strusowie z Siedlec (kategoria: Darczyńca), wolontariusze radomskiego Telefonu Zaufania z ks. prof. Markiem Dziewieckim i ks. Robertem Kowalskim (kategoria: Świadectwo) oraz Agata Heyda wraz z wolontariuszami Szkolnego Koła Caritas w Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Sosnowcu (kategoria: Współpraca).


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-09-28 09:24:19
miniaturka

Bp de Raemy przed synodem: mogą być niespodzianki

Mam nadzieję, że efekty synodu będą dla nas wszystkich zaskoczeniem – oświadczył bp Alain de Raemy, przedstawiciel szwajcarskiego episkopatu na zgromadzenie synodalne. Jego zdaniem trudno przewidzieć, w jakimi kierunku rozwiną się obrady.
2018-09-28 09:37:59
miniaturka

Abp Gallagher: zmniejszyć przepaść pomiędzy teorią a praktyką

Poszanowanie praw człowieka i ludzkiej godności powinno przyczyniać się do budowania trwałego pokoju oraz zrównoważonego rozwoju. To słowa wypowiedziane przez przewodniczącego delegacji Stolicy Apostolskiej podczas 73. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku.
2018-09-28 10:08:42
miniaturka

Kongo: masakra na północnym wschodzie kraju

Wzywam przedstawicieli rządu do większego zaangażowania się w wypełnianie swoich obowiązków dotyczących ochrony ludności, strzeżenia naszego terytorium i zachowania narodowej suwerenności – napisał biskup diecezji Butembo-Beni.
2018-09-28 11:33:59
miniaturka

Kościół św. Zygmunta – kościołem środowisk medycznych Archidiecezji Warszawskiej

Decyzją kard. Kazimierza Nycza kościół św. Zygmunta na Bielanach będzie kościołem środowisk medycznych archidiecezji warszawskiej.
2018-09-28 11:42:59
miniaturka

Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Tysiąclecia

Ekspozycja potrwa od 1 do 18. października i jest jedną ze składowych projektu "Oni zmienili bieg historii…".
2018-09-28 12:14:51
miniaturka
play

Dziś po raz 10. Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata

Od dziesięciu lat, 28 września o godzinie 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, wierni zbierają się, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach swojego miasta.