Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-11-13 10:40
S. Zielińska / Salve TV

Gala 50-lecia Komisji Episkopatu Polski ds. Misji na Zamku Królewskim

W poniedziałek 13 listopada zapraszamy na transmisję na żywo z uroczystej gali 50-lecia Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Rozpoczęcie o godz. 11.00.

Komisja Episkopatu Polski ds. Misji obchodzi w tym roku Jubileusz 50-lecia swej działalności. Powstała, aby w imieniu Konferencji Episkopatu Polski integrować środowiska misyjne w Polsce, wspierać materialnie i duchowo misjonarki i misjonarzy oraz koordynować animację, formację i współpracę misyjną w Polsce.

13 listopada 2017 r. w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie (Plac Zamkowy 4) o godz. 11.00 rozpocznie się uroczysta Gala połączona z wręczeniem medalu „Benemerenti in Opere Evangelizationis” 15 osobom i instytucjom najbardziej zasłużonym dla misji.

W uroczystości weźmie udział m. innymi abp Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce, kard. Kazimierz Nycz, bp Artur Miziński, sekretarz generalny KEP, arcybiskupi i biskupi – członkowie Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, misjonarze i misjonarki oraz nominowani do medalu i przyjaciele misji.  (opis za: www.adgentes.misje.pl)

Źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - telewizja internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: misje, Warszawa, Komisja Episkopatu Polski ds. Misji, Benemerenti in Opere Evangelizationis