Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-14 14:00
S. Zielińska / KAI

Fundacja Mamy i Taty przygotowuje portal dla rodzin z kryzysie

Wkrótce prezentacja portalu, na którym pomocy mogą szukać małżeństwa zmagające się z różnymi problemami. Portal przygotowała Fundacja Mamy i Taty, która organizuje znane prorodzinne kampanie.

Autor/źródło: photogenica.pl

Prezentacja portalu i raportu o rozwodach w Polsce odbędzie 19 grudnia o godz. 9.30 w Centrum Prasowym PAP przy ulicy Brackiej 6/8 w Warszawie.

Jak mówi prezes fundacji Marek Grabowski, rozwód nie jest w Polsce tematem tabu, natomiast takim tematem są problemy w związku. Małżonkowie, którzy mają np. problemy w komunikacji, uzależnienia czy kłopoty z wychowywaniem dzieci, nie wiedzą, do kogo mogą się zwrócić o pomoc. Barierą bywa wstyd, brak środków finansowych albo nawet bark wiedzy o tym, że problemy można rozwiązywać. Zbyt często uważają, że jedynym wyjściem jest rozwód. W Polsce rozpada się jedna trzecia małżeństw, a w dużych miastach – prawie połowa.

Fundacja Mamy i Taty przygotowała portal Ratujrodzine.pl, na którym można znaleźć wskazówki, gdzie szukać pomocy. Jego prezentacja odbędzie podczas konferencji prasowej 19 grudnia. Wtedy też zostanie zaprezentowany raport o rozwodach w Polsce (można go znaleźć na stronie http://www.sor.mamaitata.org.pl/). 

W spotkaniu udział wezmą: Katarzyna Głowacka - Fundatorka Fundacji Mamy i Taty, Marek Grabowski – Prezes Fundacji Mamy i Taty oraz Marcin Perfuński - twórca bloga supertata.tv, ojciec pięciu córek.

jw / Warszawa

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-12-14 12:53:04
miniaturka

Zaproszenie na Opłatek Lednicki

Już w najbliższą sobotę 16 grudnia na Polach Lednickich odbędzie się spotkanie opłatkowe.
2017-12-14 13:26:04
miniaturka

Kard. Nycz na spotkaniu opłatkowym w Sejmie RP

Niech Pan Bóg wspiera, niech Pan Bóg błogosławi, niech daje pokój i niech daje te wszystkie postawy, które wynikają z tego, co się wydarzyło w Betlejem. - życzył parlamentarzystom kard. Kazimierz Nycz podczas spotkania opłatkowego.
2017-12-14 13:45:59
miniaturka

Kolędnicy Misyjni pomogą dzieciom w Syrii i Libanie

Na przełomie roku 2017/18 Kolędnicy Misyjni pospieszą z pomocą m.in. dzieciom w Syrii i w Libanie. Zwrócą uwagę na trudną sytuację swoich rówieśników, którzy cierpią z powodu konfliktów zbrojnych.
2017-12-14 14:52:03
miniaturka

Papież: czułość Boga najpełniej objawia się w Bożym Narodzeniu

O czułości Boga, mówił Papież w homilii, którą wygłosił w kaplicy w Domu św. Marty. Inspiracją był fragment z księgi proroka Izajasza, gdzie Bóg zwraca się do nas jak ojciec do dziecka.
2017-12-14 15:25:09
miniaturka

Jan Paweł II bronił godności człowieka, czerpiąc z myśli św. Jana od Krzyża

Święty Jan Paweł II był symbolem obrony praw narodów i jednostek, praw dziecka i starca, godności każdego człowieka w dzisiejszym świecie. - mówił o. Szczepan T. Praśkiewicz OCD podczas Mszy św. przy grobie Jana Pawła II.
2017-12-14 15:26:44
miniaturka

Druga rocznica śmierci o. Jana W. Góry OP

Dzień, w którym o. Jan W. Góra OP odszedł do domu Ojca jest w naszej pamięci ciągle żywy. 21.12.2015, godz. 19:33. Mijają dwa lata – potrzeba naszych serc to złączyć się we wspólnej modlitwie.