Strona główna
opoka.org.pl
2020-12-19 09:35
JR / KAI

Fundacja Małych Stópek doceniona przez Rzecznika Praw Dziecka

Honorową Odznakę za zasługi dla ochrony praw dziecka wręczył w piątek w Szczecinie Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Została nią wyróżniona Fundacja Małych Stópek, coroczny organizator szczecińskiego Marszu dla Życia w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Autor/źródło: Facebook / Fundacja Małych Stópek

Pracownicy i wolontariusze fundacji na co dzień pomagają także samotnym matkom i zachęcają inne kobiety do urodzenia dziecka zagrożonego aborcją. 

Rzecznik Praw Dziecka wręczył odznakę, a także dyplom w uznaniu szczególnych osiągnięć w dziedzinie ochrony praw dziecka ks. Tomaszowi Kancelarczykowi, prezesowi Fundacji.

Ksiądz Tomasz Kancelarczyk, który w imieniu wszystkich wolontariuszy, pracowników i darczyńców fundacji przyjął odznaczenie cieszył się z nagrody i podkreślał, że tym bardziej „cieszy to wyróżnienie, że jest ono przyznane przez tego rzecznika Praw Dziecka, który tak często odwołuje się do drugiego artykułu swojego urzędu, który mówi, że dzieckiem jest istota ludzka od poczęcia do uzyskania pełnoletniości”.

„Gros naszych działań dotyczy właśnie kobiet w trudnej sytuacji, będących w ciąży, w stanie błogosławionym, dlatego też przyjmujemy to wyróżnienie z wielkim zadowoleniem i wiem, że to zadowolenie będzie też na twarzy wszystkich naszych darczyńców, którzy wspierają działania Fundacji Małych Stópek” – powiedział ks. Kancelarczyk.

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak podarował również paczki z racji trwającej „Paczuszki dla Maluszka”, również organizowanej przez FMS.

pk (KAI) / Szczecin


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-12-18 15:55:36
miniaturka

Młodzi nie znają św. Jana Pawła II. Trzeba dać im dobre świadectwo

Rada Stała podjęła refleksję nad pojawiającymi się próbami podważenia autorytetu największego Polaka w naszej historii. Młodzież nie miała już możliwości zetknięcia się z Janem Pawłem II bezpośrednio. Biskupi apelują więc o międzypokoleniowe dzielenie się wiarą.
2020-12-18 16:34:02
miniaturka

Komenda Główna Policji: będziemy reagować w przypadku naruszenia przepisów

Policjanci w przypadku stwierdzenia naruszenia przepisów, nieprzestrzegania nakazów, zakazów czy ograniczeń, będą reagować, zwłaszcza jeżeli chodzi o gromadzenie się osób – powiedział w piątek PAP rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka.
2020-12-19 08:31:53
miniaturka

Podczas pandemii wzrosło zainteresowanie przyrodą

Przy okazji pandemii koronawirusa wzrosła liczba ludzi zainteresowanych obcowaniem z naturą – piszą naukowcy na łamach tygodnika „Plos One”. W pierwszych miesiącach pandemii aż 26 proc. mieszczuchów, którzy od lat nie odwiedzali parków i lasów, postanowiło skorzystać z dobrodziejstw terenów zielonych.
2020-12-19 09:57:42
miniaturka

CBOS: Zdrowie i rodzina to wartości najcenniejsze dla Polaków

Wartości najważniejsze dla Polaków to zdrowie i rodzina, na dalszym planie znajduje się praca czy powodzenie materialne – podaje Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS). 3% Polaków wskazało na wartości religijne, takie jak Bóg, wiara w Boga, zbawienie, religia, Kościół.
2020-12-19 10:18:44
miniaturka

Predyspozycje genetyczne mogą wpływać na ciężki przebieg COVID-19

Na ciężki przebieg COVID-19 – poza wiekiem, nadwagą i chorobami współistniejącymi – mogą wpływać również predyspozycje genetyczne – wynika z opublikowanych w „Nature” międzynarodowych badań z udziałem polskich specjalistów.
2020-12-19 10:27:38
miniaturka

1 stycznia 2021 roku rozpocznie się Jubileuszowy Rok Jakubowy

1 stycznia 2021 r. rozpocznie się Jubileuszowy Rok Jakubowy, który również w Polsce zainspirował wielu pielgrzymów i duszpasterzy do podjęcia konkretnego programu duszpasterskiego. Wydano dekret o możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami w wyznaczonych kościołach stacyjnych.