Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-07-09 10:45
ek / Stanisław Tasiemski OP

Francja: wspólnota z Taizé zachęca do gościnności

W Taizé trwają wakacyjne spotkania młodzieży. Jest na nich między innymi mowa o wypływającej z przyjęcia Ewangelii potrzebie gościnności wobec cudzoziemców i uchodźców.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, BP KEP, licencja: CC BY-SA

W minionym tygodniu w kościele pojednania modliło się ponad 2 tysiące młodych z wielu krajów świata. Rozważali oni list przeora Wspólnoty, brata Aloisa zatytułowany: „Nie zapominajmy o gościnności”. Jego autor zachęca do odkrycia źródła gościnności w Bogu i zauważa, że łączy ona osoby różnych wyznań i religii, a także osoby niewierzące. Jak przypomina brat Wojciech przyjmowanie osób potrzebujących należy do ważnych cech Wspólnoty z Taizé. „Ta tradycja jest wpisana w charakter Wspólnoty od samego początku – powiedział brat Wojciech. - Brat Roger przyjmował tych, którzy potrzebowali schronienia, a całkiem niedawno Wspólnota przyjęła cztery rodziny z Syrii i Iraku. Miniony tydzień został zakończony Mszą św. koncelebrowaną, pod przewodnictwem metropolity Dijon, abp. Rolanda Minneratha.

Rozmawiając z braćmi abp Minnerath podkreślił pilne wyzwanie ewangelizacji, na którą w istocie otwarty jest każdy człowiek.

Źródło: www.vaticannews.va

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: migranci, ewangelizacja, uchodźcy, Taize, gościnność