Strona główna
opoka.org.pl
2020-07-18 11:15
nc / Krzysztof Bronk / vaticannews.va

Francja: w Nantes płonie gotycka katedra

We Francji znów płonie gotycka katedra. Tym razem pożar ma miejsce w Nantes na zachodzie kraju. Straż pożarna została zawiadomiona o godz. 7:44.

Autor/źródło: Jibi44 / commons.wikimedia.org / CC BY-SA 3.0

Obraz walczących z ogniem strażaków przywodzi na myśl zeszłoroczny pożar w katedrze Notre-Dame w Paryżu. Tym razem ogień zajął nie dach świątyni, lecz jej wnętrze.

Aktualna katedra w Nantes jest świątynią późnogotycką. Jej budowa rozpoczęła się w 1434 r. Katedra została poważnie uszkodzona podczas II wojny światowej, a w 1972 r. została częściowo zniszczona przez pożar.


Za: K. Bronk / Vatican News / nc (Opoka)

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-07-17 16:52:40
miniaturka

#ZaczynamDzienOdEwangelii - Znak Jonasza

Nie wołam o znaki, bo bez wiary ich nie dostrzegę. Wołam o moc i siłę wytrwania w wierze. Wiem, że już raz na zawsze zostałem oznaczony przy chrzcie i wybrany, by iść drogą nawrócenia. Dziś myślę też o tym, żeby Twoją Nowinę zanieść innym. Może moje słowo i czyn będą dla nich znakiem?
2020-07-17 17:57:32
miniaturka

Kard. Grocholewski spocznie w katedrze poznańskiej

Pogrzeb śp. kard. Zenona Grocholewskiego odbędzie się w katedrze poznańskiej – zapowiedział ks. prał. dr Ireneusz Dosz. – Taka była wola wyrażona wielokrotnie przez purpurata – mówi KAI kanclerz Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.
2020-07-17 18:31:25
miniaturka

Papież o kard. Grocholewskim: dał wielkie świadectwo gorliwości kapłańskiej

– Z wielkim oddaniem poświęcił sie służbie Stolicy Apostolskiej. Najpierw jako notariusz i prefekt w Najwyższym Trybunale Sygnatury Apostolskiej, a potem jako prefekt Kongregacji ds. Edukacji Katolickiej – napisał Papież Franciszek w telegramie kondolencyjnym po śmierci kard. Zenona Grocholewskiego.
2020-07-18 11:23:43
miniaturka

Wigry: trwa IV Międzynarodowy Kongres Europa Christi

„Wartości chrześcijańskie podstawą ładu międzynarodowego. Wartości cywilizacyjne dla Trójmorza – o powrót do normalności” – to temat IV Międzynarodowego Kongresu Ruchu „Europa Christi – Mundus Christi”, który odbywa się w dniach 17-19 lipca w Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.
2020-07-18 17:29:30
miniaturka

Watykan: Msza św. za duszę śp. kard. Zenona Grocholewskiego

– W ręce Twoje, miłosierny Ojcze, powierzamy duszę naszego brata Zenona – prosił Papież w modlitwie kończącej Mszę za duszę śp. kard. Zenona Grocholewskiego. Eucharystii, która została odprawiona w bazylice watykańskiej przewodniczył kard. Leonardo Sandri i wziął w niej udział Franciszek.
2020-07-18 17:52:42
miniaturka

Prokurator o pożarze katedry w Nantes: to nie wygląda na przypadek

Pożar wybuchł w trzech miejscach, m .in. przy organach i w nawie głównej. Jego przyczyną mogło być podpalenie. Prokuratura podjęła dochodzenie w kierunku umyślnego przestępstwa. Tamtejszy prokurator Pierre Sennes dodał, że w tej chwili ogień jest już pod kontrolą.