Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-18 09:28
AC / Krzysztof Bronk/vaticannews.va

Francja: sanktuarium w Lourdes zamknięte dla wiernych. Po raz pierwszy od czasu objawień

We wtorek w południe po raz pierwszy od czasu objawień zamknięte zostało sanktuarium maryjne w Lourdes. W ten sposób Kościół we Francji chce się przyczynić do walki z koronawirusem.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Ks. Olivier Ribadeau Dumas, rektor sanktuarium, a do niedawna sekretarz generalny francuskiego episkopatu zapowiedział, że modlitwę przy grocie objawień będzie kontynuować 30 kapelanów. Rozpoczęli oni we wtorek specjalną nowennę o uwolnienie od epidemii. Jest transmitowana w internecie.

Już od pierwszych objawień Matki Bożej św. Bernadecie Grota Massabielska, przyciągała niezliczone rzesze wiernych, a w szczególności ludzi chorych, którzy tam odzyskiwali zdrowie bądź znajdowali pokrzepienie w chorobie. Tylko na początku, jeszcze w czasie objawień, lokalne władze usiłowały zamknąć wiernym dostęp do miejsca objawień. Potem jednak, gdy objawienia zostały uznane przez Kościół, a przy grocie powstało sanktuarium, wiernym nigdy nie odmawiano możliwości modlitwy przed grotą i na rozległych błoniach sanktuarium.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-03-18 06:47:21
miniaturka

Kustosz sanktuarium św. Jacka z Panem Jezusem na ulicach Legnicy

Ks. Andrzej Ziombra błogosławi parafian Najświętszym Sakramentem na ulicach miasta.
2020-03-18 08:14:09
miniaturka

Hiszpania: rośnie liczba chorych

Bardzo szybko rośnie liczba chorych w Hiszpanii. Z domu można wychodzić wyłącznie do pracy, na zakupy i do lekarza. Mnożą się jednak także gesty solidarności i pomocy, szczególnie wobec osób starszych i żyjących samotnie.
2020-03-18 08:50:03
miniaturka

Asyż: dzwony wzywają na modlitwę!

W obliczu pandemii koronawirusa w Asyżu trzy razy w ciągu dnia biją dzwony, aby wzywać wiernych do modlitwy za wstawiennictwem św. Franciszka i św. Klary.
2020-03-18 09:54:21
miniaturka

Ojciec Święty Franciszek: Wiara wyzwala ze strachu i daje nadzieję

W Jego krzyżu zostaliśmy zbawieni, aby przyjąć nadzieję i pozwolić, aby to ona umocniła i wspierała wszystkie środki i możliwe drogi, które mogą nam pomóc strzec siebie oraz strzec innych. Przyjąć Pana, aby przyjąć nadzieję. Oto moc wiary, która wyzwala ze strachu i daje nadzieję – mówił papież Franciszek podczas modlitwy na Placu św. Piotra w piątek, 27 marca. Ojciec Święty wraz z wiernymi łączącymi się na modlitwie poprzez transmisje, modlił się o ustanie epidemii koronawirusa.
2020-03-18 10:05:56
miniaturka

Abp Szewczuk: kwarantanna nie może nas oddzielić od Boga

„Kwarantanna nie może nas oddzielić od Boga. Koronawirus nie może doprowadzić do zerwania łączących nas więzi wiary. Na obecny kryzys trzeba odpowiadać intensywną modlitwą” – mówi zwierzchnik ukraińskiego Kościoła greckokatolickiego.
2020-03-18 10:06:29
miniaturka

Kościół wobec pandemii - Transmisje

Transmisje Mszy Świętych, koronki do Bożego Miłosierdzia, modlitwy różańcowej o godz. 20.30 w intencji ustania pandemii oraz internetowe rekolekcje – to niektóre z inicjatyw podejmowanych przez Kościół w związku z trwającym stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce i na świecie. „Dzięki transmisjom, wierni z całej Polski, jak również Polacy za granicą mogą włączać się duchowo zarówno w świąteczną, jak i w codzienną modlitwę”