Strona główna
opoka.org.pl
2020-05-27 08:44
AC / Krzysztof Bronk/ vaticannews.va

Francja: kwarantanna pomogła katolickiej telewizji

KTO francuskojęzyczna telewizja katolicka skorzystała na pandemicznym reżimie. W samej tylko Francji jej oglądalność wzrosła pięciokrotnie. Takie same wyniki odnotowała też w internecie, gdzie ponad połowa widzów to ludzie poniżej 45. roku życia.

Autor/źródło: Pixabay, licencja: CC0

KTO to jeden z pionierskich pomysłów kard. Jean-Marie Lustigera, wieloletniego arcybiskupa Paryża. Telewizja ta powstała w 1999 r., w przededniu Wielkiego Jubileuszu. Początkowo borykała się z wielkim problemami finansowymi i kadrowymi, za co kard. Lustiger był ostro krytykowany. Dziś jej programy są nadawane w 88 krajach.

W czasie kwarantanny stałymi punktami programu były papieska Msza z Domu św. Marty oraz modlitwy z zamkniętego sanktuarium maryjnego w Lourdes. Popularne były również codzienne spotkania z różnymi proboszczami, którzy odpowiadali na pytania widzów dotyczące wiary w czasie pandemii. Zdaniem dyrektora telewizji istniało bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu programy. Ludzie chcieli, by ktoś ich poprowadził i towarzyszył im w modlitwie, nie chcieli zatracić radości w tej trudnej sytuacji – dodaje Philippine de Saint-Pierre.

W związku z tym, że w czasie kwarantanny możliwości produkcyjne były ograniczone katolicka telewizja postanowiła sięgnąć do swego bogatego archiwum filmów dokumentalnych. Produkuje ich 35, a niekiedy i 45 rocznie. Nowi widzowie oglądali je po raz pierwszy.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2020-05-26 15:33:21
miniaturka

O. Nicolás: kiedy jesteśmy szczerzy i przejrzyści, wzrastamy

Przypominamy fragmenty konferencji byłego generała jezuitów o. Adolfo Nicolás SJ, który zmarł 20 maja 2020 roku w Tokio. Mówił w niej o tym, jak wzrastać w życiu chrześcijańskim. Jej pierwotnymi adresatami byli jezuiccy nowicjusze, ale zawiera ona także wskazówki dla ludzi świeckich.
2020-05-26 22:23:39
miniaturka

Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny

Budapesztański Kongres Eucharystyczny w roku 2021
2020-05-27 08:17:58
miniaturka

Trwa niebezpieczne oswajanie z surogacją, jako prawem do dziecka

Prawne uznanie surogacji uderzy w prawa człowieka - przestrzegają obrońcy życia wobec nasilenia w ostatnim czasie prób zalegalizowania tej praktyki na skalę światową.
2020-05-27 09:21:06
miniaturka

Przekazanie narządów do transplantacji musi być świadomym darem

W Wielkiej Brytanii weszła w życie ustawa, na mocy której każdy powyżej 18. roku życia staje się dawcą narządów, o ile nie wyrazi pisemnego sprzeciwu. Władze oczekują, że nowe prawo pozwoli znacznie zwiększyć ilość dostępnych organów, a co za tym idzie uratować lub poprawić jakość życia większej liczby osób.
2020-05-27 09:51:27
miniaturka

Biskupi kontra gubernator Minnesoty

Gubernator Minnesoty, wbrew wcześniejszym wytycznym, zgodził się na wznowienie publicznych zgromadzeń religijnych. Ogłosił to kilka dni po tym, gdy biskupi zdecydowali się przywrócić odprawianie Mszy z udziałem wiernych wbrew zarządzeniom władz stanowych, które uznali za krzywdzące.
2020-05-27 10:16:45
miniaturka

Wyjść do drugiego, by z nim być

Być blisko najsłabszych i najbiedniejszych, których spotykamy w naszym życiu, zbliżać się do ich potrzeb, kierowani jedyną prawdziwą strategią, tą pochodzącą od Ducha Świętego. W ten sposób dyrektor organizacji „Lekarze z Afryką” (Cuamm) odniósł się do przesłania, jakie Franciszek skierował do Papieskich Dzieł Misyjnych.