Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-05-27 08:44
AC / Krzysztof Bronk/ vaticannews.va

Francja: kwarantanna pomogła katolickiej telewizji

KTO francuskojęzyczna telewizja katolicka skorzystała na pandemicznym reżimie. W samej tylko Francji jej oglądalność wzrosła pięciokrotnie. Takie same wyniki odnotowała też w internecie, gdzie ponad połowa widzów to ludzie poniżej 45. roku życia.

Autor/źródło: Pixabay, licencja: CC0

KTO to jeden z pionierskich pomysłów kard. Jean-Marie Lustigera, wieloletniego arcybiskupa Paryża. Telewizja ta powstała w 1999 r., w przededniu Wielkiego Jubileuszu. Początkowo borykała się z wielkim problemami finansowymi i kadrowymi, za co kard. Lustiger był ostro krytykowany. Dziś jej programy są nadawane w 88 krajach.

W czasie kwarantanny stałymi punktami programu były papieska Msza z Domu św. Marty oraz modlitwy z zamkniętego sanktuarium maryjnego w Lourdes. Popularne były również codzienne spotkania z różnymi proboszczami, którzy odpowiadali na pytania widzów dotyczące wiary w czasie pandemii. Zdaniem dyrektora telewizji istniało bardzo duże zapotrzebowanie na tego typu programy. Ludzie chcieli, by ktoś ich poprowadził i towarzyszył im w modlitwie, nie chcieli zatracić radości w tej trudnej sytuacji – dodaje Philippine de Saint-Pierre.

W związku z tym, że w czasie kwarantanny możliwości produkcyjne były ograniczone katolicka telewizja postanowiła sięgnąć do swego bogatego archiwum filmów dokumentalnych. Produkuje ich 35, a niekiedy i 45 rocznie. Nowi widzowie oglądali je po raz pierwszy.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Francja, media, telewizja, transmisje, koronawirus, pandemia, KTO, telewizja katolicka