Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-20 10:24
ds / Vatican News

Francja: Duże zainteresowanie nabożeństwami w telewizji

Ponad milion wiernych uczestniczyło we Mszy transmitowanej w ubiegłą niedzielę o godz. 11.00 przez francuską telewizję publiczną. Magazyn katolicki „Le Jour du Seigneur” oglądało dwa razy więcej widzów niż zwykle.

Autor/źródło: Pixabay Licence

Początkowo transmisja była zaplanowana z Clichy-la-Garenne, miasteczka leżącego na północy Francji, ale ostatecznie, dzięki mobilizacji ekipy realizacyjnej, została wyemitowana za studia telewizyjnego. Wzięło w niej udział kilku dominikanów z klasztoru Saint Jacques, który znajduje się w pobliżu siedziby stacji. Ten ogromny przyrost oglądalności nastąpił po decyzji podjętej poprzedniego dnia o odwołaniu wszystkich niedzielnych Mszy we Francji.

Transmisje ze studia będą kontynuowane przy jeszcze bardziej drastycznych ograniczeniach odnoszących się do zespołów technicznych i liturgicznych oraz w ścisłej zgodności z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony zdrowia i bezpieczeństwa. 

Natomiast telewizja katolicka KTO transmituje codzienne Msze Papieża Franciszka z kaplicy Domu św. Marty.

Zespół programu „Le Jour du Seigneur” przygotowuje transmisję niedzielnej Eucharystii od 70 lat. Pierwsza emisja miała miejsce w Boże Narodzenie 1948 roku, kiedy mniej więcej 3,5 tys. domów we Francji było zaopatrzonych w telewizor.

 

źródło: Krzysztof Ołdakowski SJ, Vatican News


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Msza święta, Francja, telewizja, koronawirus