Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-20 10:24
ds / Vatican News

Francja: Duże zainteresowanie nabożeństwami w telewizji

Ponad milion wiernych uczestniczyło we Mszy transmitowanej w ubiegłą niedzielę o godz. 11.00 przez francuską telewizję publiczną. Magazyn katolicki „Le Jour du Seigneur” oglądało dwa razy więcej widzów niż zwykle.

Autor/źródło: Pixabay Licence

Początkowo transmisja była zaplanowana z Clichy-la-Garenne, miasteczka leżącego na północy Francji, ale ostatecznie, dzięki mobilizacji ekipy realizacyjnej, została wyemitowana za studia telewizyjnego. Wzięło w niej udział kilku dominikanów z klasztoru Saint Jacques, który znajduje się w pobliżu siedziby stacji. Ten ogromny przyrost oglądalności nastąpił po decyzji podjętej poprzedniego dnia o odwołaniu wszystkich niedzielnych Mszy we Francji.

Transmisje ze studia będą kontynuowane przy jeszcze bardziej drastycznych ograniczeniach odnoszących się do zespołów technicznych i liturgicznych oraz w ścisłej zgodności z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony zdrowia i bezpieczeństwa. 

Natomiast telewizja katolicka KTO transmituje codzienne Msze Papieża Franciszka z kaplicy Domu św. Marty.

Zespół programu „Le Jour du Seigneur” przygotowuje transmisję niedzielnej Eucharystii od 70 lat. Pierwsza emisja miała miejsce w Boże Narodzenie 1948 roku, kiedy mniej więcej 3,5 tys. domów we Francji było zaopatrzonych w telewizor.

 

źródło: Krzysztof Ołdakowski SJ, Vatican News

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2020-03-20 09:12:59
miniaturka

Nowa Zelandia: nowe prawo legalizuje aborcję 'na życzenie'

„Parodia praw człowieka” – tak biskupi Nowej Zelandii skomentowali nowe prawo przegłosowane w tym kraju dwa dni temu. Wyklucza ono aborcję z listy przestępstw podlegających karze.
2020-03-20 09:22:09
miniaturka

Kard. Sarah: błagajmy Pana, a Jego serce się zlituje i nas ocali

Kard. Robert Sarah apeluje o intensywną i ufną modlitwę do Boga i Najświętszej Maryi Panny. Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów odnosi się do utrudnień, które napotyka w tych dniach sakramentalne życie Kościoła.
2020-03-20 09:24:39
miniaturka

Papież: na wzór św. Józefa poddawajmy się woli Bożej

W tym wyjątkowym czasie, kiedy wszystko wydaje się niepewne, wspierajmy się wzajemnie w byciu niezłomnymi w tych sprawach, które naprawdę są ważne. To słowa przesłania, które Franciszek kieruje do wiernych łączących się dziś o godzinie 21.00 w modlitwie różańcowej w intencji powstrzymania pandemii koronawirusa.
2020-03-20 09:28:22
miniaturka

Kard. Ranjith domaga się zakazu eksperymentów z wirusami

Kard. Malcolm Ranjith domaga się międzynarodowego śledztwa w sprawie pochodzenia koronawirusa. Nie wyklucza on, że epidemia może być skutkiem naukowych eksperymentów. Podkreśla, że światowe mocarstwa nie mogą igrać z życiem niewinnych ludzi.
2020-03-20 12:05:35
miniaturka

Powstała lista transmisji Dróg Krzyżowych

Na podstawie danych nadesłanych z diecezji oraz stron diecezjalnych powstała lista transmisji Dróg Krzyżowych z całej Polski.
2020-03-20 12:08:03
miniaturka

Abp Marek Jędraszewski pobłogosławił Kraków i jego mieszkańców

W uroczystość św. Józefa, który od ponad trzystu lat patronuje Krakowowi abp Marek Jędraszewski o godz. 21.37 pobłogosławił wszystkich mieszkańców miasta z wieży sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach.