Strona główna
opoka.org.pl
2021-07-14 12:55
JR / vaticannews.va

Franciszek wyszedł ze szpitala. Rehabilitację będzie kontynuował w Watykanie

Ojciec Święty został wypisany ze szpitala i po dziesięciu dniach od operacji wrócił do Watykanu, gdzie będzie kontynuował rehabilitację. Przed powrotem do Domu św. Marty odwiedził Bazylikę Matki Bożej Większej, do której przybywa zawsze w ważnych chwilach swego pontyfikatu.

Autor/źródło: vaticannews.va

Przed maryjną ikoną Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego) Papież dziękował za pomyślny przebieg operacji. Jak poinformował watykański rzecznik prasowy, Franciszek modlił się również za wszystkich chorych, szczególnie za tych, których spotkał w czasie swej hospitalizacji.

Papież podziękował też włoskim policjantom, eskortującym go z Kliniki Gemelli. Przed wjazdem na teren Watykanu wysiadł z samochodu i się z nimi pożegnał. Tymczasem wczoraj po południu Papież złożył pożegnalną wizytę dzieciom na oddziale onkologicznym, z którymi od początku hospitalizacji nawiązał nić przyjaźni.

Odział onkologii dziecięcej leży na tym samym piętrze co pokój, w którym Papież był hospitalizowany. Franciszka przyciągnęły odgłosy koncertu, który dla małych pacjentów i ich rodziców został zorganizowany przy współpracy Caritas Rzymu. Jest to projekt skierowany do najmłodszych pacjentów w 15 różnych szpitalach Włoch i nosi tytuł „Echo serca”.

Papież, który jeszcze w niedzielę, po modlitwie Anioł Pański, poruszał się po korytarzu na wózku inwalidzkim, tym razem wybrał się w odwiedziny już na własnych nogach. Spotykał małych pacjentów, rozmawiał z ich rodzicami, najciężej chore dzieci błogosławił przez szybę. Od pierwszych chwil pobytu Ojca Świętego w Klinice Gemelli z małymi pacjentami nawiązała się nić przyjaźni: wysyłali mu rysunki, którym towarzyszyło zapewnienie o modlitwie i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. W niedzielę Franciszek zaprosił ze sobą czworo małych pacjentów na balkon, z którego odmówił modlitwę maryjną i pozdrowił przybyłych pod Klinikę Gemelli pielgrzymów oraz personel medyczny.

Beata Zajączkowska - Watykan


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-07-14 11:28:21
miniaturka

Co wywołuje niepokój i strach Polaków? Jest raport PIU

Polacy najczęściej boją się chorób i śmierci osób najbliższych. Za coraz bardziej prawdopodobne uznają zagrożenia pogodowe – wynika z opublikowanego w środę raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń oraz Deloitte.
2021-07-14 11:34:05
miniaturka

Pijani kierowcy wiozą śmierć! – apel Krajowego Duszpasterstwa Kierowców

Pijani kierowcy wiozą śmierć. Nigdy nie wolno nam się zgodzić na to, by ktokolwiek usiadł za kierownicą po spożyciu nawet najmniejszych ilości alkoholu. Widząc taką osobę, musimy ją powstrzymać – apeluje krajowy duszpasterz kierowców ks. dr Marian Midura przed obchodzonym 25 lipca wspomnieniem św. Krzysztofa.
2021-07-14 12:04:13
miniaturka

Müller: bez większej liczby szczepień grozi nam IV fala i wprowadzenie pewnych obostrzeń

Bez większej liczby szczepień grozi nam IV fala epidemii i wprowadzenie pewnych obostrzeń na jesień – oświadczył rzecznik rządu Piotr Müller. Pytany był przez dziennikarzy, czy polski rząd pójdzie w ślady Francji, gdzie zapowiedziano, że osoby niezaszczepione nie będą mogły udać się do restauracji czy centrów handlowych.
2021-07-14 13:05:21
miniaturka

Francja: najczęściej niszczonymi miejscami kultu są chrześcijańskie kościoły i cmentarze

Według francuskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w 2020 roku liczba aktów przemocy o podłożu rasistowskim, wymierzonych w białe osoby, wzrosła o 65 proc. w porównaniu z wcześniejszymi latami. Najczęściej atakowanymi miejscami kultu były chrześcijańskie kościoły i cmentarze.
2021-07-14 13:05:54
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Ukojenie przynosi odkrycie, że nie jestem sam, że jest Ktoś, kto widzi moje utrudzenie. Ta obecność pełna miłości pomaga dźwigać krzyż. Ukojeniem może być także światło rozeznania, które pozwala odróżnić rzeczy błahe od ważnych, troski autentyczne i te, które sami sobie niepotrzebnie bierzemy na siebie.
2021-07-14 14:29:45
miniaturka

Sąd potwierdza: rada miejska nie może zakazać pokazywania skutków aborcji

Sąd w Krakowie potwierdził, że rada miejska nie może zakazać pokazywania skutków aborcji. „Wyrok potwierdza prawo organizacji pro-life do ukazywania światu brutalnej prawdy o aborcji. Rada miasta nie może ograniczać tego prawa bezprawną uchwałą” – podkreśla apl. adw. Nikodem Bernaciak z Ordo Iuris.