Strona główna
opoka.org.pl
2019-11-26 10:15
nc

Franciszek pożegnał się z Japonią

Zakończyła się azjatycka podróż apostolska. O godz. 3:45 Papież Franciszek odleciał z Tokio do Rzymu. Jego przybycie na podrzymskie lotnisko Fiumicino jest przewidziane na godz. 17.

Dobiegła końca azjatycka podróż apostolska. Po dniach, które głęboko zanurzały nas w historię Japonii, w świętość męczenników, w tragedię ludności Hiroszimy i Nagasaki, ostatnie wydarzenia wyraźnie orientują się ku przyszłości. Franciszek spotkał się z młodzieżą, gościł u nowego cesarza Japonii, władzom wskazał czekające jej wyzwania. Katolików natomiast, słowami Ewangelii, zachęcał, by nie troszczyli się zbytnio o jutro.

Źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-11-26 08:53:30
miniaturka
play

Franciszek: Japonia potrzebuje więcej niż tylko techniki i perfekcji

Uniwersytet ten powinien być nie tylko ośrodkiem formacji intelektualnej, ale także miejscem, w którym może kształtować się lepsze społeczeństwo i nadzieja na przyszłość - powiedział papież, odwiedzając uniwersytet Sophia - jedną z najprężniejszych uczelni Japonii.
2019-11-26 09:25:52
miniaturka
play

Kard. Tong z Hongkongu: Wreszcie możemy osiągnąć pojednanie

Pokój zaczyna się od wnętrza człowieka, zaczyna się od modlitwy. Później możemy być budowniczymi pokoju i rozwiązywać konflikty - mówi kardynał. Jego słowa są reakcją na pokojowy przebieg wyborów do rad dzielnic.
2019-11-26 09:38:01
miniaturka

Papież obejrzał zbiory dotyczące męczeństwa jezuitów w Japonii

Odwiedzając Muzeum Męczeństwa w Nagasaki Papież Franciszek miał okazję zapoznać się ze zbiorami mówiącymi o historii Towarzystwa Jezusowego w Japonii. Zobaczył eksponaty dokumentujące ewangelizację zainicjowaną przez św. Franciszka Ksawerego, ale i męczeńską kartę zakonu.
2019-11-26 10:18:17
miniaturka

Rada ds. Rodziny Episkopatu: Troska o poczęte życie to również przejaw miłości do Polski

Troska o każde poczęte życie to nie tylko powinność religijna, wyraz wrażliwości duchowej i chęć pomocy najbardziej bezbronnym, ale również przejaw miłości do Ojczyzny, która przeżywa zapaść demograficzną — pisze bp Wiesław Śmigiel.
2019-11-26 10:50:18
miniaturka

Bp Miziński: Wigilijna świeca Caritas wskazuje na prawdziwe światło naszego życia

- Wigilijna świeca nie służy jedynie tworzeniu nastroju (...)Pokazuje natomiast Jezusa Chrystusa, Emmanuela – Boga z nami, który jest darem kochającego Ojca dla ludzkości – powiedział bp Artur Miziński.
2019-11-26 11:00:59
miniaturka

Czy warto porównywać się ze świętymi?

Ten człowiek jest podobny do świętego... - takie słowa zdarza się nam czasem usłyszeć lub przeczytać. Czy jest w tym coś złego? Sięgnijmy do jednego z mistrzów życia duchowego.