Strona główna
opoka.org.pl
2018-03-26 09:15
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Franciszek otrzymał przedsynodalny dokument młodych

Na zakończenie watykańskich obchodów Niedzieli Palmowej Ojciec Święty otrzymał dokument młodych, wynik tygodniowej pracy uczestników przedsynodalnego spotkania młodzieży z całego świata, które właśnie zakończyło się w Rzymie.

Autor/źródło: Marcin Mazur/episkopat.pl

Dokument wręczył Ojcu Świętemu przedstawiciel Panamy, bo właśnie w tym kraju odbędą się przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży. Podziękował on Franciszkowi za zaproszenie młodych do przedsynodalnej konsultacji i za dodanie im odwagi do odważnego wypowiadania się na ważkie dla nich tematy.

„Dziękujemy za zaproszenie. W naszej pracy dla młodzieży przeżyliśmy czas komunii niezależnie od kultury i wyznawanej wiary. W tym dokumencie, bardziej niż słowa, powierzamy ci nasze życie i najgłębsze pragnienia naszego serca – mówił do Franciszka przedstawiciel Panamy. – Ufając, że Kościół nadal będzie słuchał głosu młodych mamy nadzieję, iż ten dokument wesprze pracę naszych biskupów oraz całego ludu Bożego w tym procesie synodalnym. Kościół i ty Ojcze Święty z pewnością możecie liczyć na naszą modlitwę”.

Przedsynodalny dokument młodych zostanie włączony do Instrumentum laboris, które przed październikowym Synodem Biskupów o młodzieży i powołaniach otrzymają jego uczestnicy. Dwunastostronicowy dokument składa się z trzech części. Pierwsza poświęcona jest wyzwaniom i możliwościom, jakie stoją przed współczesną młodzieżą; druga mówi o wierze i powołaniu, rozeznawaniu i towarzyszeniu młodym; a trzecia o formacyjnych i duszpasterskich działaniach Kościoła.

bz/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-03-25 23:52:26
miniaturka

Droga krzyżowa środowisk twórczych

Ostrowskie środowisko twórców odprawiło, w Niedzielę Palmową, drogę krzyżową pod hasłem „Drogą wyzwolenia”. Artyści odczytali rozważania, które sami przygotowali. Po nabożeństwie Mszę św. w intencji ludzi kultury odprawił bp Łukasz Buzun.
2018-03-26 08:22:55
miniaturka

Młodzi śpiewają pod domem Papieża, a ten do nich wychodzi

Na początku marca, przed Domem św. Marty, grupa włoskiej młodzieży zaczęła grać na gitarze i śpiewać. Po kilku minutach tego „rabanu”, wyszedł do nich Ojciec Święty.
2018-03-26 08:47:58
miniaturka

Niedziela Palmowa w Jerozolimie

Każdej niedzieli Wielkiego Postu jerozolimscy katolicy gromadzili się w Bazylice Zmartwychwstania Pańskiego na porannej Mszy. W Niedzielę Palmową, liturgia miała szczególnie uroczysty charakter.
2018-03-26 09:45:38
miniaturka

Niedziela Palmowa w Hiszpanii

W Niedzielę Palmową na ulice Hiszpanii wychodzą pierwsze ważne procesje pokutne. Najpopularniejszą jest „La borriquita”, która przypomina o wjeździe Jezusa do Jerozolimy. W całym kraju gromadzi ona tłumy ludzi.
2018-03-26 10:15:02
miniaturka

26 III – Ogólnopolski Dzień Modlitw za więźniów

W liturgiczne wspomnienie Dobrego Łotra przypada Dzień Modlitw za Więźniów. To okazja do szczególnej pamięci o osadzonych i modlitwy za nich.
2018-03-26 10:52:32
miniaturka
play

Charyzmatycy - zagrożenie, czy odnowa Kościoła?

Kolejny odcinek z cyklu pt: "Charyzmatyczna Instrukcja Obsługi" prowadzonego przez s. Tomaszę Potrzebowską CSC.