Strona główna
opoka.org.pl
2020-03-14 18:28
nc

Franciszek na Twitterze: módlmy się za rodziny w trudnej sytuacji

Do modlitwy za rodziny w trudnym położeniu, a szczególnie te, w których żyją osoby z niepełnosprawnością, zachęca dziś papież Franciszek.

Autor/źródło: Ewa Klejnot-Schreiber, licencja: CC BY

Papieski tweet po polsku brzmi następująco: „Módlmy się dzisiaj za rodziny, które znajdują się w trudnej sytuacji, w sposób szczególny za rodziny posiadające jakąś osobę z niepełnosprawnością. Módlmy się, aby nie utraciły w tym czasie pokoju i mogły podążać naprzód z mocą i radością”.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-03-14 16:02:02
miniaturka

Msze niedzielne w mediach oraz w internecie

W związku z rozporządzeniem ogłaszającym stan zagrożenia epidemiologicznego i ograniczającym zgromadzenia publiczne do maksymalnie 50 osób w wielu diecezjach biskupi zachęcają do udziału we Mszy św. za pośrednictwem mediów
2020-03-14 17:28:13
miniaturka

Watykan: także w przyszłym tygodniu transmisje papieskich Eucharystii

Również w przyszłym tygodniu media watykańskie będą transmitowały Mszę św. sprawowaną przez papieża, modlitwę „Anioł Pański” oraz środową audiencję ogólną – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
2020-03-14 17:48:05
miniaturka

Diecezja gliwicka: bp Jan Kopiec zawiesza Msze św. z ludem

Do 29 marca w diecezji gliwickiej Msze św. sprawowane będą bez udziału ludu wiernego. Dotyczy to także Mszy pogrzebowych. Kapłani modlić się będą w przyjętych intencjach oraz do Bożego Miłosierdzia o łaski i ustanie epidemii.
2020-03-14 18:50:40
miniaturka

Lublin: wolontariusze reagują na epidemię Covid-19 i organizują akcje pomocowe

„Jestem – rozumiem - wspieram” to nazwa kilku akcji solidarnościowych. Zainicjował je ks. Mieczysław Puzewicz - delegat Metropolity Lubelskiego ds. Osób Wykluczonych i przewodniczy Rady Programowej Centrum Wolontariatu.
2020-03-14 19:04:21
miniaturka

Abp Ryś podczas Mszy św. online: w trudnych czasach trzymajmy się blisko Pasterza

W czasach, które są czasami trudnymi, kiedy doświadczamy rozmaitego cierpienia, choroby, bólu czy śmierci najbliższych – nadzieja bierze się z tego, że trzymamy się blisko Pasterza - powiedział abp Grzegorz Ryś.
2020-03-14 20:15:40
miniaturka

Abp Gądecki: przyjmijmy ze zrozumieniem zarządzenia księży biskupów

- Wystarczy jedna pandemia, by okazało się jak bezbronnym i przerażonym wobec niej staje się człowiek - zauważył w swym orędziu abp Stanisław Gądecki. Wskazał także, że żadne ludzkie dokonania nie chronią od chorób i cierpienia.