Strona główna
opoka.org.pl
2021-02-23 13:14
nc

Forum 590: „Ekspansja szansą polskiej gospodarki – Chiny, Indie, Afryka”

Cykl spotkań eksperckich pod nazwą Forum 590 to nowy projekt organizatorów Kongresu 590, którego celem jest promocja narzędzi wspierania eksportu i ekspansji polskich przedsiębiorców. Pierwsze spotkanie – online – odbędzie się już 25 lutego.

Autor/źródło: Kongres 590

Spotkanie „Ekspansja szansą polskiej gospodarki – Chiny, Indie, Afryka” będzie podzielone na trzy panele – „Instytucje państwa a samoorganizacja eksporterów”, „Regulacje i deregulacje nowych rynków a szanse i zagrożenia” oraz „Modele współpracy na nowych rynkach – case study”.

Wśród uczestników będą członkowie rządu, sekretarz stanu z Kancelarii Prezydenta RP, przedstawiciele Kancelarii Premiera Rady Ministrów, szefowie agencji rządowych, Instytutu Myśli Schumana oraz prezesi spółek Skarbu Państwa. Swoimi opiniami podzieli się także ks. Jacek Gniadek, misjonarz uczestniczący w misjach w Kongo, Botswanie, Liberii i Zambii.

„W gronie wybitnych ekspertów poszukamy odpowiedzi na pytanie, jakie mechanizmy mogą wzmocnić trend wzrostowy rodzimego eksportu. Spróbujemy znaleźć receptę na nowe wyzwanie jakim jest rosnąca rola Chin w gospodarce światowej. Porozmawiamy również o tym, jak powinna być sformułowana rola eksportu w budowaniu ekspansji, jakie bariery spotyka eksporter w legislacji oraz w działalności na rynkach światowych. Wierzymy, ze wypracowanie mechanizmów skuteczniejszej współpracy administracji państwowej oraz przedsiębiorców jest gwarancją sukcesu” – zachęcają organizatorzy.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 15.30. Chętni do udziału w Forum 590 mogą się zarejestrować przez formularz, dostępny na stronie www.

Portal Opoka jest partnerem medialnym wydarzenia.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2021-02-23 11:07:44
miniaturka

GIOŚ informuje o złej jakości powietrza w wielu miastach kraju

W wielu miastach w kraju m.in. w Warszawie, Bydgoszczy, Toruniu i Białymstoku występuje zła i bardzo zła jakość powietrza - wynika z informacji zamieszczonych na stronie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. W miejscach, gdzie normy są przekroczone służby zalecają unikanie wychodzenia na dwór.
2021-02-23 11:21:42
miniaturka

Małżeńskie drogi krzyżowe: miłość łączy się z krzyżem, przebaczeniem i bliskością

Małżeńskie drogi krzyżowe z rozważaniami w oparciu o tekst adhortacji "Amoris laetitia" papieża Franciszka, przygotowane przez małżonków dla małżonków - to wielkopostna propozycja Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin.
2021-02-23 12:55:34
miniaturka

„Zwykli księża” o aborcji eugenicznej

Po ogłoszeniu wyroku TK w październiku ukazał się „Apel zwykłych księży”, w którym sygnatariusze popierali protesty. Ostatnio pojawiło się nowe oświadczenie, w którym to samo środowisko zabiera głos ws. aborcji eugenicznej.
2021-02-23 13:34:25
miniaturka

Polskie firmy nie do powstrzymania

Specjalnością polskich przedsiębiorców w Europie stał się transport drogowy, w którym zajęliśmy pierwsze miejsce na kontynencie. Nie ma takiego produktu ani obszaru, na którym polscy przedsiębiorcy nie byliby w stanie uzyskać przewag konkurencyjnych – przekonuje Andrzej Sadowski w rozmowie z Karolem Mórawskim.
2021-02-23 13:40:22
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Przychodząc do Jezusa możemy się kierować różnymi motywacjami: ciekawością, potrzebą uzdrowienia, duchowym głodem, a nawet wrogością czy pragnieniem przyłapania Go na błędzie. Słowa Jezusa o „przewrotnym plemieniu” mogą odnosić się także do nas i do naszych czasów
2021-02-23 14:24:03
miniaturka

Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Nie możemy dzielić dzieci na „chciane” i „niechciane”

W świecie, który dzieli dzieci na „chciane” i „niechciane”, trzeba na nowo usłyszeć Ewangelię życia. Okazją do tego będzie Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który potrwa od 19 do 25 marca. Jest to modlitewna inicjatywa przygotowana przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.