Strona główna
opoka.org.pl
2018-09-04 17:58
Aleksandra Bonk / Krzysztof Ołdakowski SJ

Filoni: sesja formacyjna dla biskupów z terenów misyjnych

Celem sesji jest pogłębienie znaczenia biskupiej posługi pasterskiej, przyjrzenie się różnym aspektom życia Kościoła, bliższe poznanie Kurii Rzymskiej oraz podzielenie się doświadczeniami duszpasterskimi.

Autor/źródło: Pixabay, PublicDomainPictures, licencja: CC0

Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, która jest organizatorem spotkania, kard. Fernando Filoni zwraca uwagę, że tego typu sesje odbywają się co dwa lata. 

“ Poprzez narzędzia, jakie posiadamy do dyspozycji tutaj, w Rzymie, dzięki specjalistom z różnych dziedzin, tworzymy dla nich również możliwość wymiany myśli, wzajemnego słuchania, aby rozszerzyć ich znajomość złożonych spraw diecezji i całego Kościoła - mówi kard. Filoni. To także sprzyjająca okazja do budowania wspólnoty pomiędzy nimi. Warto zwrócić uwagę, że to są osoby, które pochodzą z tych samych terenów, na których dzisiaj działają jako biskupi. Znają swoje środowisko, ponieważ są tubylcami, lub od wielu lat pracują na tych terenach. ”

W trakcie kolejnych dni przewidziana jest celebracja Mszy w Bazylice św. Piotra, audiencja u Papieża Franciszka oraz pielgrzymka do Asyżu.

źródło: vaticannews.va


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-09-04 15:29:15
miniaturka

Kolumbia: Tydzień dla pokoju

W dniach od 2 do 9 września trwa w Kolumbii tzw. „Tydzień dla pokoju”. To szczególny czas modlitwy i refleksji, który angażuje Kościół oraz różne ruchy i organizacje społeczne w działania na rzecz sprawiedliwości społecznej i pojednania narodowego.
2018-09-04 15:50:06
miniaturka

Płock: jutro VI Płockie Dni Żydowskie

Wernisażem wystawy pt. „Żydowscy twórcy z Płocka” w Muzeum Żydów Mazowieckich rozpoczną się jutro VI Płockie Dni Żydowskie (5-8 września).
2018-09-04 17:55:31
miniaturka

Syria, Idlib: chrześcijanie pod presją obcych praw

Mieszkańcy prowincji Idlib, leżącej w północno-zachodniej Syrii, z niepokojem wyczekują rozwoju wydarzeń. Zapowidana ofensywa wojsk syryjskich może bowiem doprowadzić do ogromnej katastrofy humanitarnej.
2018-09-04 20:22:22
miniaturka

Kalisz: 200 uczniów będzie uczyć się w diecezjalnym technikum

200 uczniów będzie kształcić się w nowym roku szkolnym w Zespole Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej. Podczas inauguracji biskup kaliski Edward Janiak poświęcił nowe pracownie informatyczne.
2018-09-05 08:10:43
miniaturka

Intencja modlitewna na wrzesień 2018

Do modlitwy za młodych w Afryce wzywa Papież Franciszek w wideoprzesłaniu promującym intencję modlitewną na wrzesień.
2018-09-05 08:37:08
miniaturka

Minęły dwa lata od kanoniznacji Matki Teresy

4 września minęły dwa lata od kanonizacji Matki Teresy z Kalkuty. W 1948 r. Matka Teresa, odziana w zwykłe bawełniane sari, zamieszkała wśród najbiedniejszych, żyjących na ulicach Kalkuty.