Strona główna
opoka.org.pl
2021-05-26 12:13
AC / kath.net

Film „Nieplanowane” na DVD zajmuje czwarte miejsce na liście bestsellerów „Spiegel”!

Antyaborcyjny film „Nieplanowane” na DVD zajmuje czwarte miejsce na liście bestsellerów „Spiegel” w Niemczech. Może wydawać się to, co niektórym, zaskakujące, że film zdobył też tak wysokie miejsce wśród świeckich kupujących.

kadr z filmu
Autor/źródło: Film Stills

Film „Nieplanowane” zajął czwarte miejsce na  liście bestsellerów „Spiegel” na DVD. Informuje o tym agencja prasowa „Idea”. Sprzedaje się on obecnie w kilkunastu tysiącach egzemplarzy.

„Nieplanowane” opowiada prawdziwą historię Abby Johnson. Młoda kobieta pracowała dla organizacji aborcyjnej Planned Parenthood i awansowała na kierownika kliniki aborcyjnej. Musiała pomóc w aborcji w 2009 roku i obserwowała za pomocą ultradźwięków, jak dziecko zostało wyssane z macicy i rozczłonkowane podczas zabiegu. Przeżyła to bardzo mocno i zrezygnowała z pracy w klinice. Została antyaborcyjną działaczką. Obecnie jest jedną z najbardziej zaangażowanych rzeczniczek ruchu pro-life w USA.

źródło: kath.net

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2021-05-26 10:11:37
miniaturka

Wchodzą unijne certyfikaty COVID. Jakie będą zasady wjazdu do Polski?

Do Polski będzie mogła wjechać osoba, która albo jest zaszczepiona, albo jest ozdrowieńcem, albo wykonała w ciągu 24 godzin test. Taka zasada będzie obowiązywała we wszystkich krajach europejskich – powiedział w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
2021-05-26 11:00:20
miniaturka

Dziesiątka różańca do Mamy za wszystkie mamy!

26 maja obchodzony jest w Polsce Dzień Matki. Pamiętamy o mamach, którym dziękujemy za obecność i obdarowujemy prezentami. Wspominamy matki, które są już po drugiej stronie życia. Myślimy także o tych, które szybko straciły swoje dzieci. Wszystkie powierzamy Jezusowi w modlitwie zanoszonej za wstawiennictwem Jego Mamy!
2021-05-26 12:10:03
miniaturka

O. Szustak i jego fajno-teologia dla fajno-katolików

Wywiad o. Adama Szustaka na kanale „Imponderabilia” wzbudził już wiele polemik, angażując zarówno obrońców, jak i przeciwników dominikańskiego kaznodziei internetowego. Zbyt mało jednak uwagi zwrócono na teologiczny zamęt, jaki wprowadza o. Adam pod pozorem „oskrobywania” nauczania Kościoła z naleciałości.
2021-05-26 12:38:26
miniaturka

Wilno: parlament odrzucił projekt legalizacji związków homoseksualnych

Sejm Republiki Litewskiej odrzucił 25 maja projekt ustawy zezwalającej na zawieranie związków cywilnych przez pary tej samej płci. Wcześniej tysiące Litwinów demonstrowało w Wilnie przeciwko proponowanej ustawie, widząc w związkach osób tej samej płci zagrożenie dla tradycyjnych wartości rodzinnych.
2021-05-26 12:56:10
miniaturka

O. Szustak spotka się z abp. Gądeckim w najbliższy piątek

„Umówiłem się z abp. Gądeckim na piątek” – oznajmił o. Adam Szustak OP podczas prowadzonego późnym wieczorem we wtorek różańca na żywo. „I bardzo się z tego cieszę” – dodał. Zapowiedział jednocześnie, że po rozmowie z arcybiskupem nagra vloga.
2021-05-26 13:11:38
miniaturka

Kosmiczne ścieżki kariery

Praca w sektorze kosmicznym to okazja do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, które później znajdują zastosowanie w codziennym życiu. Jak zacząć zawodową przygodę z branżą kosmiczną? Jak zdobyć pierwsze doświadczenie?