Strona główna
opoka.org.pl
2017-12-31 08:43
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Filipiny: 8 grudnia dniem świątecznym

Na Filipinach 8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, będzie od przyszłego roku dniem wolnym od pracy. Odnośny dekret podpisał prezydent Rodrigo Duterte.

Autor/źródło: Pixabay, pp_sp1, licencja: CC0

Od 2018 roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na Filipinach będą zamknięte szkoły i biura w całym kraju.  

Radości z tego faktu nie kryją katolicy, którzy w tym kraju stanowią 80 proc. ludności. Podkreślają, że dzięki temu jeszcze bardziej widać ich wielką miłość do Maryi, którą uważają za swoją patronkę. Mówią: „To nasz sposób, aby wyrazić wdzięczność Maryi i okazać Jej cześć”.

Do tej pory, mimo iż 8 grudnia był w tym najbardziej katolickim kraju Azji dniem pracy, Kościół zachęcał wiernych do uczestnictwa w nabożeństwach, a szkoły do zawieszania lekcji.

pp/rv, asianews

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-12-31 00:34:48
miniaturka

Kard. Müller: Amoris laetitia trzeba interpretować prawowiernie

Jestem przekonany, że Rocco Buttiglione rozwiał wątpliwości kardynałów i wielu katolików, którzy obawiali się, że w „Amoris laetitia” dokonano istotnej zmiany doktryny wiary - powiedział kard. Müller w wywiadzie dla dziennika La Stampa.
2017-12-31 01:05:02
miniaturka

Iran: wsparcie Caritas dla ofiar trzęsienia ziemi

Trwa nieprzerwanie pomoc Caritas dla ofiar trzęsienia ziemi, które nawiedziło Iran w pierwszych dniach grudnia tego roku.
2017-12-31 01:11:56
miniaturka

Albania: chcesz głosić Ewangelię ubogim? Przyjedź

„Chcesz głosić Ewangelię ubogim? Przyjedź do Rrëshen” – z takim apelem do księży i zakonników wystąpił biskup tej albańskiej diecezji.
2017-12-31 12:13:26
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu: To był dobry rok

Abp Stanisław Gądecki pozytywnie ocenił mijający rok. „Myślę, że ten rok był dobry, jeśli chodzi o życie Kościoła, ponieważ pojawiło się w nim wiele cennych inicjatyw, które budzą nadzieję na przyszłość” – powiedział.
2017-12-31 12:50:53
miniaturka

Kościół po zamachu w Egipcie: męczennicy wybrani przez Boga

Wierzymy, że nasze życie jest w rękach Boga Wszechmogącego, i że nic nie może się nam stać bez Jego przyzwolenia – tymi słowami zareagował patriarcha koptyjski na zamach na kościół tego wyznania w Helwan.
2017-12-31 13:23:43
miniaturka

1 stycznia - uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju

W ostatni dzień oktawy Bożego Narodzenia, a zarazem pierwszy dzień nowego roku kalendarzowego Kościół katolicki obchodzi uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. 1 stycznia Kościół obchodzi także Światowy Dzień Pokoju.