Strona główna
opoka.org.pl
2020-06-09 14:15
nc / KAI

Fatima: wierni na obchodach 103. rocznicy objawień

Rektorat Sanktuarium Matki Boże Różańcowej w Fatimie ogłosił, że zaplanowane na 12 i 13 czerwca obchody 103. rocznicy objawień maryjnych odbędą się w tej portugalskiej miejscowości z udziałem wiernych. Wcześniej nie było na to zgody.

Autor/źródło: Pixabay, BernardoUPloud, licencja: CC0

Wcześniej to popularne wśród pielgrzymów miejsce kultu maryjnego było zamknięte od połowy marca z powodu epidemii koronawirusa.

Z kolei w pierwszych dniach maja portugalska policja informowała, że pomimo restrykcji związanych z epidemią koronawirusa wielu pielgrzymów zdąża na Fatimy na obchody 103-lecia rozpoczęcia objawień, zaplanowanych 12 i 13 maja. Niebawem rektorat sanktuarium zadeklarował, że nie wyda zgody na udział wiernych w tych uroczystościach, gdyż nie ma warunków do zapewnienia bezpieczeństwa epidemiologicznego w miejscu kultu. Zarówno rektor sanktuarium ks. Carlos Cabecinhas, jak też ordynariusz miejscowej diecezji Leiria-Fatima wzywali wiernych do pozostania w domach i śledzenia wydarzeń za pośrednictwem transmisji telewizyjnych.

Obecnie planowe uroczystości będą pierwszym dużym zgromadzeniem w sanktuarium fatimskim po wznowieniu tam 30 maja Mszy św. z udziałem wiernych.


mz (KAI/AE/SF) / Fatima

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2020-06-09 12:43:34
miniaturka

Hipokryzja Planned Parenthood - zabijają Afroamerykanów i popierają Black Lives Matter

Na hipokryzję aborcyjnego giganta Planned Parenthood zwracają uwagę obrońcy życia. Firma czerpie zyski z zabijania nienarodzonych czarnych Amerykanów i jednocześnie wyraża sympatię na rzecz ruchu w obronie Afroamerykanów. Dodatkowo czci swoją założycielkę - rasistkę.
2020-06-09 12:55:05
miniaturka

#Błogosławieni wg ks.prof. Waldemara Chrostowskiego - Kim są "ubodzy w duchu"?

Czy ludzie wiary są "ubodzy w duchu? Przecież "Uwierzyli", zatem wypełnia ich łaska i bogactwo Bożego Ducha. Więc o czym mówi Jezus w kazaniu na górze? Odpowiedzi na to pytanie udziela ks. prof. Waldemar Chrostowski w książce „Osiem błogosławieństw”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa "Biały Kruk".
2020-06-09 13:05:34
miniaturka

Jasna Góra: droga zawierzenia przez Maryję

Odbyła się VIII Ogólnopolska Duchowa Pielgrzymka Żywego Różańca. Nawet pandemia nie powstrzymała pątników, by 5-6 czerwca stawić się u Matki Bożej Częstochowskiej. Jednak większość osób ze wspólnot Żywego Różańca łączyła się we wspólnej modlitwie poprzez transmisję.
2020-06-09 14:50:38
miniaturka

Nigeria: pastor i jego ciężarna żona – kolejne ofiary terroru wobec chrześcijan

Dżihadyści nie ustają w prześladowaniu chrześcijan w Afryce. Chrześcijański pastor i jego ciężarna żona, z północno-wschodniej Nigerii, to ofiary serii ataków z zeszłego tygodnia – uprowadzeń i zabójstw. Do morderstwa doszło 1 czerwca na farmie w Taraba.
2020-06-09 16:43:11
miniaturka

Polska: powstały trzy federacje Klasztorów Karmelitanek Bosych

Stolica Apostolska erygowała trzy federacje Klasztorów Karmelitanek Bosych w Polsce. Do dotychczasowej federacji pw. Ducha Świętego dołączyły dwie nowe - Niepokalanego Serca Maryi oraz św. Józefa.
2020-06-09 21:15:07
miniaturka

#ZaczynamDzienOdEwangelii - Eucharystia

Kościół żyje dzięki Eucharystii. Komentarz do Ewangelii, J 6, 51-58.