Strona główna
opoka.org.pl
2019-12-08 12:22
nc / KAI

Fatima ciągle aktualna

Pan Jezus chce ustanowić na świecie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, aby ludzie Ją lepiej poznali i pokochali - wyjaśnia opiekun Fatimskiego Apostolatu Niepokalanego Serca Maryi. Wczoraj wspólnota pielgrzymowała do Rokitna i zawierzyła się Maryi.

Autor/źródło: Our Lady of Fatima International Pilgrim Statue/ flickr.com/ CC BY-SA 2.0

Czym jest Fatimski Apostolat Niepokalanego Serca Maryi? – To wspólnota, która od 10 lat pielgrzymuje pieszo do Rokitna w każdą pierwszą sobotę miesiąca. To nasza odpowiedź na wezwanie Maryi, która w czasie objawień fatimskich powiedziała, że Pan Jezus chce ustanowić na świecie nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca, aby ludzie Ją lepiej poznali i pokochali, a tym, którzy będą z wiarą praktykowali to nabożeństwo, obiecała zbawienie. Wypełniamy wszystko według wskazań z Fatimy: spowiedź św., Komunia św., medytacja, Różaniec – wyjaśnia ks. Andrzej Oczachowski, duchowy opiekun wspólnoty.

Właśnie wczoraj - 7 grudnia wspólnota po raz kolejny pielgrzymowała do sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Na miejscu została odprawiona Msza św., a homilię wygłosił bp Tadeusz Lityński. Odbyło się także zawierzenie Fatimskiego Apostolatu Niepokalanego Serca Maryi.

Biskup w homilii odwołał się do przesłania w Fatimie, gdzie Maryja wezwała pastuszków do modlitwy różańcowej i składania wyrzeczeń za dusze grzeszników. – Tak, Maryja w swych objawieniach, wzywa przede wszystkim do powrotu do Ewangelii i osobistego nawrócenia – mówił bp Lityński.

– Praktyka pięciu pierwszych sobót miesiąca jest nierozerwalnie związana z przyjmowaniem Komunii Świętej i odmawianiem różańca, co razem ma być wynagrodzeniem Jej Niepokalanemu Sercu za grzechy ludzkości, które obrażają Boga – dodał.

Pasterz diecezji zielonogórsko –gorzowskiej zauważył, że sens tego wynagrodzenia bardzo dobrze oddaje modlitwa, której Maryja nauczyła dzieci w Fatimie: „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba, a szczególnie te, które najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia” – Maryja poznała, tak w życiu swojego narodu, jak i w swoim własnym, ogrom Bożego miłosierdzia, dlatego wie, że dla każdego, nawet najbardziej zatwardziałego grzesznika jest nadzieja, dopóki żyje on na ziemi i jest w stanie zwrócić swoje serce ku Bogu prosząc o uzdrowienie – mówił bp Tadeusz Lityński.

– Dziś jest ten dzień droga Siostro, drogi Bracie, by na nowo zawierzyć Bogu, by poprosić Maryję o nowe siły i krok po kroku wypełniać Jej orędzie. Nie zapominajmy do czego Ona wzywa nas ustawicznie. Przystępujmy z oczyszczonym sercem do Komunii św., módlmy się na różańcu, ofiarujmy nasze cierpienie, nasze wyrzeczenia za zbawienie grzeszników, za nasze zbawienie, i wynagradzajmy Bogu za grzechy, które Go obrażają. Żyjmy Ewangelią na co dzień i nieśmy innym Chrystusa jak Maryja, abyśmy razem z Nią mogli przez wieki śpiewać radosne Magnificat za wielkie rzeczy, które Bóg uczynił w naszym życiu – dodał na zakończenie.

kk / Rokitno

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-12-07 16:26:25
miniaturka

Papież: pomóżmy światu profesjonalnym przygotowaniem i świadectwem życia

„Dzisiejszy świat potrzebuje większej odwagi i wyobraźni, aby otwierać nowe drogi dialogu i współpracy, aby wspierać kulturę spotkania, gdzie godność człowieka, zgodnie ze stwórczym planem Boga, stoi w centrum”.
2019-12-08 11:16:05
miniaturka

8 grudnia - Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie

Kościół na Wschodzie ma już swoje struktury, ale wciąż potrzebuje naszej pomocy i wsparcia, zarówno duchowego, jak materialnego – zaznaczył Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki.
2019-12-08 11:52:52
miniaturka

Potrzeby katolików na Wschodzie są ogromne

Odbudowa kościołów i budowa nowych, wsparcie w codziennych wydatkach, a także specjalistyczna pomoc rodzinom - oto kilka przykładów działań podejmowanych przez Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Dziś okazja, aby wspomóc współwierzących na Wschodzie.
2019-12-08 12:39:40
miniaturka

Franciszek prosi o wsparcie modlitwą rokowań pokojowych w sprawie Ukrainy

O wczorajszej beatyfikacji w Gwatemali bł. Jakuba Millera i o jutrzejszych rozmowach w Paryżu na temat pokoju na Ukrainie przypomniał 8 grudnia Franciszek po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański”.
2019-12-08 17:20:22
miniaturka

Nowy prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów

Ojciec Święty mianował nowego prefekta w jednej z najważniejszej dykasterii Kurii Rzymskiej, Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, która zajmuje się wszystkimi Kościołami misyjnymi.
2019-12-08 17:41:14
miniaturka

Niepokalana świadczy, że łaska jest silniejsza niż grzech

Po południu Papież udał się do Bazyliki Matki Bożej Większej, aby tam pomodlić się przed cudownym obrazem Maryi Salus Populi Romani, a następnie przejechał na plac Hiszpański, aby tam u stóp figury Matki Bożej Niepokalanie Poczętej oddać hołd Matce Boga.