Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-26 12:02
nc

Fatima: 22 kraje oddały się Jezusowi i Maryi

- W tej wyjątkowej godzinie cierpienia: przyjmij tych, którzy giną; dodaj odwagi tym, którzy poświęcają się Tobie; i odnów cały świat oraz ludzkość - mówił kard. António Marto, zawierzając wczoraj w Fatimie 22 kraje, których biskupi o to prosili.

kard. António Marto
Autor/źródło: Sanktuarium w Fatimie / YouTube

Wczoraj w sanktuarium w Fatimie odbyło się specjalne nabożeństwo różańcowe, na zakończenie którego kard. António Marto zawierzył 22 kraje Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosił dla nich o pomoc Boga i Maryi oraz o ochronę przed koronawirusem.


Przypomnijmy, że inicjatywa, aby powierzyć się Matce Bożej wyszła od portugalskich biskupów. Dołączyli do nich ich współbracia w episkopacie z Hiszpanii. W ten sposób cały Półwysep Iberyjski zawierzył się Maryi.

Jednak biskupi z Portugalii zachęcali, aby również inne kraje włączały się do aktu, który miał się dokonać w Fatimie. Na to wezwanie odpowiedziały episkopaty 20 krajów. Były to Kościoły w następujących państwach: Albanii, Boliwii, Kolumbii, Kostaryce, Kubie, Słowacji, Gwatemali, Węgrzech, Indiach, Meksyku, Mołdawii, Nikaragui, Panamie, Paragwaju, Peru, Kenii, Republice Dominikany, Rumunii i Timorze Wschodnim.

Do zawierzenia dołączyła także Polska. O włączenie Kościoła w Polsce poprosił Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski - abp Stanisław Gądecki. Dokonał on także osobiście zawierzenia Kościoła w Polsce Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi po modlitwie różańcowej, którą odmawił o godz. 20.30 w kaplicy biskupiej w Poznaniu.Poniżej publikujemy pełny tekst aktu, który odmówił abp Stanisław Gądecki:


Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi


„Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, Synu umiłowany, miłosierne Oblicze Ojca! Kościół pielgrzymujący na ziemi, Twój lud żyjący w Polsce, w Europie i na całym świecie, spogląda na ranę w Twym otwartym boku, źródło naszego zbawienia i błaga: w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia wspomagaj Twój Kościół, bądź natchnieniem dla rządzących narodami, wsłuchuj się w głosy ubogich i cierpiących, wspieraj pokornych i uciśnionych, uzdrawiaj chorych i grzeszników, podnoś na duchu przygnębionych i zniechęconych, przywracaj wolność jeńcom i więźniom i wybaw nas od pandemii, która nas dotyka.

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, wyniesiony na wyżyny Krzyża, dotknięty przez ucznia w Wieczerniku! Kościół pielgrzymujący na ziemi, Twój lud żyjący w Polsce widzi w Tobie obraz czułego uścisku Ojca wobec ludzkości. Ten uścisk pragniemy – w Duchu Miłości – przekazać sobie nawzajem, jak to poleciłeś uczniom przy umywaniu nóg, i błagamy: w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia, wspieraj dzieci, osoby starsze i najsłabszych, pocieszaj lekarzy, pielęgniarki, pracowników służby zdrowia i opiekunów-wolontariuszy, umacniaj rodziny i wzmacniaj w nas poczucie obywatelskiej powinności i solidarności, bądź światłem dla umierających, powitaj umarłych w swoim Królestwie, chroń nas od wszelkiego zła i wybaw nas od pandemii, która nas dotyka.

Najświętsze Serce Jezusa, Lekarzu ludzkich dusz, Synu Przenajświętszej Dziewicy Maryi! Przez Serce Twej Matki, której oddajemy Kościół pielgrzymujący na ziemi, narody Polski i tak wielu innych krajów, które od wieków są Twoje, prosimy dziś, abyś przyjął zawierzenie Twojego Kościoła. Poświęcając się Twojemu Najświętszemu Sercu, Kościół oddaje się pod opiekę Niepokalanego Serca Maryi ukształtowanego w świetle Twojej paschy, a w Fatimie objawionego trojgu dzieciom jako ucieczka i droga prowadząca do Twojego Serca.

Przenajświętsza Dziewico Maryjo, Pani Różańcowa z Fatimy. Bądź uzdrowieniem Chorych i Ucieczką dla uczniów Chrystusa, zrodzonych pod Krzyżem Jego miłości.

Niepokalane Serce Maryi, któremu się zawierzamy: w tej wyjątkowej godzinie pełnej cierpienia, przyjmij tych, którzy odchodzą, dodawaj otuchy tym, którzy się Tobie poświęcają, odnów wszechświat i ludzkość. Amen”.


Opoka / Sanktuarium w Fatimie / Biuro Prasowe KEP


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Fatima, Niepokalane Serce Maryi, biskupi polscy, akt zawierzenia, Najświętsze Serce Jezusa, koronawirus