Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-22 08:15
AC / Michał Król SJ

Estonia: modlitwa i post przed wizytą Franciszka

Do modlitwy i postu przed podróżą apostolską Franciszka do Krajów Bałtyckich, zachęcił wiernych administrator apostolski Estonii, bp Philippe Jourdan. Papież przybędzie tam we wrześniu.

Autor/źródło: pixabay. CC0

„Nie zostało dużo czasu przed przyjazdem Następcy św. Piotra do Tallina. Jestem pewny, że wiele się w tej intencji modliliście, proszę was módlcie się jeszcze więcej” – napisał w przesłaniu bp Jourdan. Hierarcha zwrócił uwagę na wiele świąt maryjnych, które obchodzone są w sierpniu. Przez wzgląd na to zaprosił wiernych do modlitwy różańcowej o pomyślny przebieg wizyty. Zaproponował również, aby ofiarować przynajmniej jeden dzień postu w tej samej intencji. „Post i modlitwa zawsze idą ramię w ramię” – napisał ordynariusz Estonii.

Bp Jourdan podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowywanie papieskiej wizyty. Wyraził swoją wdzięczność zarówno katolikom, jak i niekatolikom za każdy najmniejszy wkład w prace i zachęcił do wkładania serca w każde zadanie. „Nie ważne, czy robimy wielkie, czy małe rzeczy, zauważalne, czy niezauważalne – ich wartość wypływa z miłości jaką w nie wkładamy” – czytamy w przesłaniu administratora apostolskiego Estonii.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-21 18:04:51
miniaturka

Dublin: polski pawilon na Światowym Spotkaniu Rodzin

Światowe Spotkanie Rodzin jest też okazją do zaprezentowania różnych inicjatyw podejmowanych na całym świecie na rzecz małżeństwa i rodziny. Po raz pierwszy jest na nich obecny pawilon Kościoła w Polsce.
2018-08-21 18:11:57
miniaturka

Abp Pierre: nie wystarczy prawo, trzeba zmiany mentalności

W walce z nadużyciami w Kościele nie wystarczą tylko nowe normy prawne, trzeba zmiany mentalności i wspólnego działania na rzecz wykorzenienia tej zbrodni w Kościele. Wskazuje na to nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych.
2018-08-21 20:27:33
miniaturka

Z dziękczynieniem u mikstackiego św. Rocha

W odpuście ku czci św. Rocha w Mikstacie uczestniczył ks. Cezary Siemiński, kapłan z diecezji płockiej, który przed rokiem zmagał się z chorobą nowotworową. Przybył, by podziękować św. Rochowi za łaskę zdrowia.
2018-08-22 09:00:09
miniaturka

Bp You: spotkanie rodzin z obu Korei to dobry znak

Po trzech latach przerwy wznowiono spotkania rodzin koreańskich rozdzielonych w wyniku wojny domowej zakończonej w 1953 r.
2018-08-22 09:43:47
miniaturka

Dublin: ruszyło Światowe Spotkanie Rodzin, ponad tysiąc Polaków

Na spotkaniu rodzin liczna jest obecność Polaków. Dzielą się doświadczeniem polskich duszpasterstw i przypominają oni o dziedzictwie Jana Pawła II, jego teologii ciała: aby radość Ewangelii rodziny była pełna i oparta na prawdzie.
2018-08-22 10:29:05
miniaturka

Bp Rojek na Exodusie Młodych: tylko Bóg jest w stanie zapewnić owocność czynów

W Zwierzyńcu na Roztoczu trwa 8. Exodus Młodych – spotkanie młodzieży w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Kilkaset osób przyjechało, by rozeznawać drogę swojego powołania w myśl hasła „Duch wskaże ci drogę”.