Strona główna
opoka.org.pl
2018-07-12 10:19
S. Zielińska / Paweł Pasierbek SJ

Episkopat Wenezueli: naród zaczyna się budzić

Pomimo problemów i trudnej sytuacji naród wenezuelski zaczyna się odzywać i z dnia na dzień coraz bardziej podnosi swój głos. „Budzi się inna Wenezuela” – powiedział przewodniczący episkopatu tego kraju.

Maracaibo. Wenezuela
Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Podczas rozpoczęcia zebrania plenarnego biskupów Wenezueli, abp José Luis Azuaje Ajala zwrócił m.in. uwagę na zaniepokojenie Kościoła sytuacją polityczną i ekonomiczną w Wenezueli. Wybory prezydenckie wzmogły jedynie wątpliwości i niepewność. Dodał, iż jako obywatel tego kraju ubolewa nad utraconymi możliwościami rozwoju kraju, a także nad radykalizacją totalitarnego modelu politycznego, który przyczynił się do zubożenia narodu. Przewodniczący episkopatu wskazał też na postawę opozycji, która jest rozdrobniona i nie ma całościowego projektu na poprawę sytuacji. Przypomniał, że podstawową rzeczą jest odbudowanie społeczeństwa obywatelskiego i jego przywódczej roli.

Uczestnicy obrad Konferencji Episkopatu Wenezueli zapoznali się także z treścią listu duszpasterskiego przygotowującego do wizyty ad limina Apostolorum biskupów tego kraju w Rzymie. „Papieżowi i jego najbliższym współpracownikom – stwierdzają hierarchowie – ukażemy pragnienie wolności, sprawiedliwości i pokoju całego naszego ludu, dotkniętego kryzysem. Zawieziemy do Rzymu głos najbiedniejszych i najsłabszych”.


Źródło: www.vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-07-12 08:00:57
miniaturka

Nigeria: wojsko uwolniło 183 nieletnich

Siły wojskowe Nigerii uwolniły 183 nieletnich w wieku od 7 do 18 lat, którzy zostali porwani i zniewoleni przez Boko Haram – islamską organizację terrorystyczną działającą w tym afrykańskim kraju.
2018-07-12 08:35:54
miniaturka

Manos Unidas u hiszpańskiej pary królewskiej

Hiszpańska para królewska przyjęła na specjalnej audiencji delegację Manos Unidas. Ta katolicka organizacja pozarządowa cieszy się w społeczeństwie dużym prestiżem.
2018-07-12 09:00:38
miniaturka

Św. Benedykt – nadzieja dla Nursji i Europy

„Europa odnajdzie nadzieję, gdy człowiek znajdzie się w centrum jej instytucji. Św. Benedykcie, módl się na nami!” – napisał Papież na Twitterze. Nawiązał w ten sposób do obchodów wspomnienia świętego patrona Europy.
2018-07-12 10:05:50
miniaturka
play

Lekarz z duszą. Prawda o katolickich lekarzach

Czy Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich ma ręce pełne roboty? - odpowiada lek. Grażyna Rybak, specjalista pediatrii, delegat Stowarzyszenia im. bł. dr Ewy Noiszewskiej.
2018-07-12 10:50:42
miniaturka

„Różaniec 12h” - modlitewna akcja młodych w intencji jedności chrześcijan i pokoju

"Różaniec 12h” to modlitewna akcja młodych ludzi zrzeszonych w Akademickiej Wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej, działającej przy bazylice franciszkanów w Krakowie.
2018-07-12 11:17:38
miniaturka
play

Zły duch o tym wie i będzie polował

Cierpiała na depresję. Dotknął ją Pan Bóg charyzmatem radości, a teraz ona niesie radość Ducha Świętego innym.