Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-08-01 11:29
ds / Vatican News

Episkopat Polski apeluje o walkę z alkoholizmem

O zdecydowaną walkę z alkoholizmem i z wadami narodowymi zaapelował Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Jego przewodniczący, bp. Tadeusz Bronakowski zachęcił, by nikt nie był obojętny na dramaty przeżywane przez rodziny, a zwłaszcza dzieci. Podkreślił szczególną odpowiedzialność rządzących.

Autor/źródło: flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

„Oczekujemy od władz państwowych i samorządowych likwidacji reklamy alkoholu, ograniczenia fizycznej i ekonomicznej dostępności, likwidacji alkoholu ze stacji paliw. Oczekujemy tego, aby nie sprzedawano alkoholu dzieciom i młodzieży do 18 roku życia. Każda próba zwiększania liczby punktów sprzedaży alkoholu to działania bardzo nieodpowiedzialne” – stwierdził hierarcha.

Tradycyjnie Kościół w Polsce zachęca do abstynencji w sierpniu, zaś w tym roku powinna być ona wyrazem wdzięczności Bogu w setną rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, dzięki której Polska zachowała niepodległość i uratowała Europę przed nawałą bolszewicką.

W obliczu niszczycielskiej plagi pijaństwa i alkoholizmu pięknym patriotycznym czynem jest podjęcie decyzji o dobrowolnej abstynencji. To świadectwo z pewnością przyniesie błogosławione skutki w życiu osobistym, rodzinnym, społecznym, ale także w życiu całego naszego narodu – zachęcił przewodniczący zespołu.

Bp Tadeusz Bronakowski wskazuje, że abstynencja jest też pomocą dla osób uzależnionych oraz cennym przykładem dawanym dzieciom, pokazującym, że można cieszyć się życiem bez nałogów.

źródło: Stanisław Tasiemski OP, Vatican News


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: biskupi, Polska, apel biskupów, apel o trzeźwość