Strona główna
opoka.org.pl
2018-02-20 14:45
S. Zielińska / Weronika Dylus, www.edk.org.pl

Ekstremalnie po raz trzeci w Katowicach

W nocy z 9 na 10 marca z Katowic po raz trzeci wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Organizatorzy EDK szacują, że w tym roku w całej Polsce i kilkunastu państwach na świecie wyzwanie podejmie nawet 100 tys. osób.

Ekstremalna Droga Krzyżowa - Na czym polega? 

EDK to pokonanie wybranej, ponad 40-kilometrowej trasy w nocy, w samotności, zmagając z własnymi słabościami. W wydarzeniu biorą udział zarówno wierzący, jak i niewierzący. Ci pierwsi – by przeżywać ból choć trochę podobny do tego, którego doświadczał Jezus przed śmiercią i by zbliżać się do Boga. Ci drudzy – by stanąć twarzą w twarz z własnymi lękami, niedoskonałościami i tym słabszym „ja". Dla jednych i drugich to wyjątkowe doświadczenie, które zmienia życie: po tym ekstremalnym wyzwaniu człowiek jest obolały i bezwładny. Ale coś się zmieniło. Podjął wyzwanie i wygrał. I chce więcej.

Tylko rok temu wydarzenie zgromadziło ponad kilkadziesiąt tysięcy ludzi. W tym roku organizatorzy szacują, że wyzwanie podejmie nawet 100 000 osób, którzy w całej Polsce i kilkunastu państwach na świecie wyruszą na kilkaset różnych tras.

Tegoroczne rozważania to świadectwa członków Wspólnoty Indywidualności Otwartych, którzy abstrakcyjne prawdy zmienili na własne doświadczenia duchowe. Rozważania więc nie są napisane, raczej dobrze przeżyte. Dlaczego? Bo oparte są na owocach ich życia. To dzięki nim możemy bardziej zrozumieć, że EDK znaczy radykalną zmianę.

Dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej przygotowana została specjalna aplikacja mobilna. Pokazuje ona lokalizację użytkownika na mapie z zaznaczoną trasą. Zawiera także rozważania w formie tekstowej i audio.


Jak będzie wyglądać EDK Katowice?

Nasza Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się na trzech trasach: Katowice - Oświęcim (44 km), Katowice - Rudy (53 km) oraz Katowice - Leśniów (68 km). Wyruszymy w nocy z 9 na 10 marca. Rozpoczniemy wydarzenie w Parafii Przemienia Pańskiego w Katowicach.

Dlaczego warto wziąć w tym udział?

Sami przekonaliśmy się, że EDK to droga, która zmienia myślenie, spojrzenie na świat, daje nową perspektywę. Tej wyjątkowej nocy doświadczasz, że stać Cię na więcej, niż mogłoby się wydawać. Poznajesz także swoje słabości. Dla nas Ekstremalna była również drogą do narzeczeństwa.

Do naszej inicjatywy chcemy zaprosić osoby w każdym wieku, gdyż wydaje się, że jest ona odpowiedzią na potrzebę współczesnego człowieka - odnalezienie samego siebie. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na Facebooku

Ekstremalna Droga Krzyżowa przygotowywana jest we współpracy z Męską Stroną Rzeczywistości i Stowarzyszeniem Wiosna znanym z dzieł takich jak Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości.

źródło: Weronika Dylus, www.edk.org.pl

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-02-20 13:27:29

POGRZEB ANTONIEGO KRAUZEGO

Wybitny,skromny reżyser i scenarzysta, który traktował swoją pracę jako misję.Tak w skrócie można opisać śp.Antoniego Krauze, który w swojej twórczości wciąż dążył do ukazania prawdy.
2018-02-20 13:57:42
miniaturka

Kard. Marx: Nigdy nie wypowiadałem się na temat błogosławienia związków homoseksualnych

Kard. Reinhard Marx, zaprzeczył, jakoby opowiedział się za "błogosławieństwem" dla par homoseksualnych. „Nigdy publicznie nie mówiłem na ten temat” - oświadczył przewodniczący episkopatu Niemiec.
2018-02-20 14:19:07
miniaturka

10 celów młodzieżowego spotkania przedsynodalnego w Rzymie

19 marca w Rzymie rozpocznie się młodzieżowe spotkanie przedsynodalne z udziałem młodych ludzi, wybranych przez konferencje episkopatów na całym świecie.
2018-02-20 15:26:17
miniaturka
play

Klaryski w Krakowie: Nie ma nas bez was, ani was bez nas

U Sióstr Klarysek w Krakowie rozpoczęła się nowenna dziękczynna przygotowująca do rocznicy 750-lecia narodzin dla nieba Błogosławionej Salomei - pierwszej polskiej klaryski.
2018-02-20 15:52:52
miniaturka

Weekend Młodego Mężczyzny

W dniach od 2 do 4 marca w Archidiecezjalnym Centrum Duchowości "Święta Puszcza" w Olsztynie koło Częstochowy odbędzie się Weekend Młodego Mężczyzny, organizowany przez Stowarzyszenie Mężczyźni Św. Józefa w Krakowie.
2018-02-20 18:04:52
miniaturka

O. Knotz: w małżeństwie ukryta jest niesamowita siła przetrwania

W małżeństwie ukryta jest niesamowita siła. To środowisko życia i wychowania, miłości po prostu, ma niesamowitą moc przetrwania” – powiedział o. Ksawery Knotz OFM Cap podczas „Duchowej sofy” w DA Xaverianum w Opolu.