Strona główna
opoka.org.pl
2020-11-09 15:38
JR

Eksperymentalna szczepionka na koronawirusa wykazała 90 proc. skuteczności

Amerykański koncern Pfizer wraz z firmą BioNTech ogłosili, że udało im się stworzyć skuteczną szczepionkę na koronawirusa. W badaniach stwierdzono ponad 90-proc. skuteczności szczepionki.

Autor/źródło: Pixabay.com

„To wielki dzień dla ludzkości, jak i całej nauki” – ogłosił prezes firmy Pfizer Albert Bourla. 

Jak napisał: „Wyniki pokazują, że nasza szczepionka na bazie mRNA może pomóc w zapobieganiu COVID-19 u większości osób, które ją otrzymają. Oznacza to, że jesteśmy o krok bliżej do zapewnienia ludziom na całym świecie bardzo potrzebnego przełomu, który pomoże zakończyć tę globalną pandemię”.

Zaznaczył, że wciąż potrzeba więcej danych dotyczących bezpieczeństwa szczepionki i prowadzone są badania nad odpowiednią produkcją.

„Skuteczność, bezpieczeństwo i spójne wytwarzanie to trzy wymagania, które są potrzebne, zanim będziemy mogli złożyć wniosek o autoryzację” – napisał. 

Eksperymentalną szczepionkę podano łącznie ponad 43 tysiącom ochotników, z czego mniej niż 10 procent zachorowało na COVID-19.

Firma ogłosiła, że do końca 2020 roku jest w stanie wyprodukować 50 milionów dawek szczepionki, a w 2021 roku liczba ta może wzrosnąć do 1,3 miliarda dawek.

Źródło: pfizer.com


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-11-09 13:58:14
miniaturka

Zaczynam dzień z Ewangelią

Na miłość nie można odpowiedzieć inaczej, jak tylko miłością. Ta sama miłość sprawia też, że na polu naszego Gospodarza jesteśmy stokroć bardziej pracowici, bo ze sług staliśmy się Jego przyjaciółmi, a przecież już od dawna wiadomo, że ze „sługi (niewolnika) nie ma pracownika”.
2020-11-09 14:34:31
miniaturka
play

Oddychać wolnością! Niepodległość a energetyka

Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, potrzeba uniezależnienia naszej energetyki od obcych rynków była jednym z głównych celów gospodarczych. Dziś mamy podobne cele, jak 100 lat temu. Dlaczego są tak bardzo ważne? O tym uczy nas historia...
2020-11-09 14:34:52
miniaturka

To chrześcijaństwo jest na celowniku islamu

Muzułmanie postrzegają Europę jako bardziej chrześcijańską, niż za jaką ona sama siebie uznaje. To chrześcijaństwo znajduje się na celowniku islamu – wskazuje prof. Rémi Brague, francuski filozof religii, jeden z czołowych znawców islamu, laureat Nagrody Ratzingera.
2020-11-09 22:02:41
miniaturka

Przewodniczący Episkopatu Francji: nie będzie rewolty, ale bądźmy czujni

Odmiennie niż podczas pierwszego lockdownu, tym razem Rada Stanu nie uchyliła decyzji o zakazie sprawowania publicznej liturgii we Francji. Abp de Moulins-Beaufort, Przewodniczący Episkopatu, stwierdził, że Kościół uszanuje tę decyzję, jednak nie zgadza się z nią
2020-11-09 22:07:17
miniaturka

Włochy: Msze dla wiernych, również w strefie czerwonej

Choć we Włoszech nie słabnie zagrożenie koronawirusem, Kościół nie rezygnuje z Eucharystii z udziałem wiernych. Trudna sytuacja nie skłoniła władz do wydania zakazu sprawowania liturgii publicznej, w przeciwieństwie do Francji, Anglii i niektórych kantonów Szwajcarii
2020-11-10 08:42:39
miniaturka

Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski po „Don Stanislao”

W nawiązaniu do reportażu TVN24 zatytułowanego „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza” przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki wydał oświadczenie, w którym wyraził nadzieję, że wszelkie wątpliwości zostaną wyjaśnione przez Stolicę Apostolską