Strona główna
opoka.org.pl
2020-11-20 08:40
ds / Eryk Gumulak SJ, Vatican News

Ekonomia Franciszka trafia do młodych ludzi

Do 21 listopada 2020 roku potrwa wydarzenie pod hasłem „Ekonomia Franciszka”. To konferencja młodych katolików, którzy szukają odpowiedzi jak zmieniać świat i najbliższe otoczenie na lepsze.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Wydarzenie „Ekonomia Franciszka”, zainicjowane przez Papieża, stało się światowym ruchem młodych ludzi, który pragną zmiany obecnych modeli ekonomicznych i budowania bardziej integracyjnej oraz sprawiedliwej przyszłości.

„Chciałbym wnieść swoje doświadczenie w dziedzinie troski o środowisko naturalne, ponieważ oprócz tego, że jestem katoliczką, jestem również młodym przedsiębiorcą w sektorze ochrony ekosystemu” – mówi papieskiej rozgłośni Rebecca Toh. Młoda inżynier stworzyła projekt, który walczy z globalnym ociepleniem, wylesianiem i zanieczyszczeniami spowodowanymi plastikowymi produktami. „Zamierzam wziąć udział w konferencji zainicjowanej przez Papieża, aby podzielić się swoim doświadczeniem i trudnościami, które napotykam, a także wsparciem, które otrzymuję od czasu rozpoczęcia tego ekologicznego projektu” – przyznaje przedsiębiorca.

„Wiele osób przychodzi do nas i mówi nam, że chce zrezygnować z powszechnych toreb foliowych do pakowania i używać naszych – biodegradowalnych. Dzięki temu zdaliśmy sobie sprawę, że to, co robimy, naprawdę ma wpływ na społeczeństwo – podkreśla Rebecca Toh. – To już jest dla nas duży krok naprzód i motywuje nas do kontynuowania naszej działalności. Na początku ten projekt był tylko ideą, lecz moje środowisko zmotywowało mnie do działania i realizacji tego pomysłu. Poprzez nasz udział w wydarzeniu «Ekonomia Franciszka» (The Economy of Francesco) chcemy pokazać młodym ludziom, że można przejść od idei do rzeczywistości i że niekoniecznie potrzebujemy do tego dużego wsparcia ekonomicznego. Chciałabym podzielić się marzeniem: aby wszyscy zdali sobie sprawę, że nasze środowisko naturalne jest bardzo ważne dla naszych rodziców oraz dla nas, młodych ludzi, którzy są przyszłością.“


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Franciszek