Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-05-13 12:28
AC / maw (Caritas) / KAI

Ekologiczne szkolenia w Sosnowcu, Rzeszowie i Przemyślu

W pierwszej połowie maja w Sosnowcu, Rzeszowie i Przemyślu odbyły się warsztaty dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas oraz Parafialnych Zespołów Caritas zatytułowane “Ekologia integralna encykliki Laudato Si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”.

Autor/źródło: Janusz Migura, licencja: CC BY

Projekt jest odpowiedzią na encyklikę papieża Franciszka "Laudato Si’."

Cykl szkoleń na celu podniesienie świadomości i kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa w Polsce poprzez przełożenie zasad ekologii integralnej encykliki "Laudato Si’" na wymiar praktyczny w życiu Kościoła i społeczności lokalnych.

Warsztaty poprowadzili: animator krajowy projektu, Andrzej Grupa wraz z Agnieszką Zarzyńską, specjalistką ds. społecznych i wolontariatu z Caritas Polska, Szkolenie miało na celu uaktywnianie uczestników i wyposażenie ich w wiedzę potrzebną do tego, aby dostrzegać i nazywać potrzeby w lokalnej społeczności dotyczące troski o środowisko i projektować skuteczne działania w lokalnych społecznościach rozwiązujące te problemy oraz je realizować, a także stworzyć pomysł projektu ekologicznego z szansą na dofinansowanie.

maw (Caritas) / Rzeszów


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: warsztaty, Caritas, ekologia, Przemyśl, Rzeszów, Laudato si’, Sosnowiec, szkolenie