Strona główna
opoka.org.pl
2019-01-22 17:48
AC / UPJPII

Ekipa JP2TV w Panamie – relacje z ŚDM 2019 w JP2TV i TVP1

Telewizja JP2TV Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie znów w akcji podczas ŚDM!

Autor/źródło: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Reporterka Sylwia Micyk i operator Jakub Stoszek pojechali do Panamy, by relacjonować to wielkie wydarzenie z udziałem papieża Franciszka i setek tysięcy młodych ludzi.

Sylwia Micyk jest studentką II roku studiów magisterskich w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UPJPII, od pięciu lat reporterką i kierowniczką produkcji JP2TV, relacjonowała dla JP2TV i TVP ŚDM 2016, była też jedną z prowadzących programu Wielkie Nieba TVP1.

Jakub Stoszek jest absolwentem IDiKS, aktywnym operatorem filmowym i laureatem konkursu na najlepszy film z ŚDM 2016 – w nagrodę (ufundowaną przez Komitet ŚDM 2016, TVP i Województwo Małopolskie) pojechał na ŚDM Panama 2019. Zwycięski film Kuby z ŚDM 2016 można zobaczyć >> TUTAJ <<

Relacje z Panamy, m.in. koncertu prof. Witolda Zalewskiego i Hani Zalewskiej, z występów teatru tańca ze spektaklem „Lilia”, a także z pobytu młodych Polaków w Panamie, w tym grupy 700 osób z archidiecezji krakowskiej będzie można zobaczyć na stronie jp2tv.pl, a także na naszym telewizyjnym facebooku, gdzie krótkie relacje Sylwii i Kuby zamieszczane są każdego dnia.

Relacje naszych studentów będzie można zobaczyć także w „Między Ziemią a Niebem” TVP1 już 27 stycznia (studio ŚDM o godz. 13:35) i 3 lutego (MZaN godz. 11:50). 27 stycznia w TVP1 będzie wyemitowana na żywo papieska msza posłania z Papieżem Franciszkiem z Panamy. O 13:35 rozpocznie się w TVP1 specjalne studio prowadzone przed dr Paulinę Guzik. „W tym roku w naszej Redakcji Programów Katolickich w TVP postawiliśmy na młodość. To młodzi reporterzy są najlepiej przygotowani, by relacjonować ŚDM 2019 – dlatego mając w pamięci doskonałą współpracę między TVP1 a Uniwersytetem Papieskim podczas tworzenia programu Wielkie Nieba, w naszym specjalnym ŚDMowym studio pokażemy relacje Sylwii i Kuby, reporterów JP2TV. To fenomen na skalę ogólnopolską – żaden Uniwersytet nie może pochwalić się studentami, którzy relacjonują kolejne ŚDMy na antenie największej w kraju stacji z milionowymi oglądalnościami. Cieszę się, że dziedzictwo polskiego ŚDMu zaowocowało jeszcze większym profesjonalizmem naszych ekip, które na co dzień realizują setki materiałów z życia naszego uniwersytetu, konferencji naukowych czy newsy z miasta i regionu” – mówi redaktor naczelna JP2TV dr Paulina Guzik, która przygotowała ekipę na wyjazd do Panamy.

Na miejscu w Krakowie nad ŚDMową produkcją będą czuwać: wykładowca i absolwent UPJPII Piotr Ćwik, studentki Dagmara Wysocka, Kasia Wysocka i zespół montażystów JP2TV.

„JP2TV i Akademickie Centrum Medialne zostały stworzone po to, aby realizować dziennikarstwo z misją i aby ukazywać dziedzictwo naszego świętego patrona – Jana Pawła II, a Światowe Dni Młodzieży to przecież jego dziecko. Cieszymy się, że kolejny raz nasze relacje zobaczy dzięki Telewizji Polskiej cała Polska” - mówi dyrektor Akademickiego Centrum Medialnego, dziekan WNS ks. prof. Michał Drożdż.

Zapraszamy na JP2TV.pl do śledzenia relacji studentów.

źródło: Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-01-22 14:31:05
miniaturka

MB Fatimska już w Panamie! ŚDM w Bożych planach dla Panamy

Światowe Dni Młodzieży są świętem dla wszystkich i nikt nie jest z nich wykluczony, powiedział na konferencji prasowej abp José Domingo Ulloa Mendieta.
2019-01-22 15:25:55
miniaturka

ŚDM: Pielgrzymów przyjęły nie tylko rodziny katolickie, ale i wyznawcy innych religii

Dzisiaj wieczorem na Cinta Costera w Panamie zostanie odprawiona Msza inaugurująca Światowe Spotkanie Młodych. Pielgrzymów przyjęły nie tylko parafie i rodziny katolickie, ale również wyznawcy innych religii.
2019-01-22 16:04:49
miniaturka

Nowa książka o prymasie Józefie Glempie

– Jest to książka pisana z pozycji osoby, która ceni, szanuje i kocha prymasa, co jest atutem tej książki – powiedział kard. Nycz.
2019-01-22 16:42:32
miniaturka

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie!

Witold Zalewski z córką Hanną w koncercie organowym, grupa taneczna ze swoim spektaklem "Lilia", czyli udział Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.
2019-01-22 18:45:04
miniaturka

Program papieskiej wizyty podczas XXXIV ŚDM

Zachęcamy katechetów i duszpasterzy, aby razem z młodzieżą śledzić to, co dzieje się w tych dniach w Panamie. Łączmy się we wspólnotowej modlitwie!
2019-01-23 08:02:07
miniaturka

Franciszek w Bazylice Matki Bożej Większej

Ojciec Święty przygotowuje się do kolejnej podróży apostolskiej. Jutro rano odleci do Panamy, gdzie weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży.