Strona główna
opoka.org.pl
2018-08-31 08:40
AC / Paweł Pasierbek SJ

Egipt: spotkanie młodych koptów żyjących w diasporze

Powrót do korzeni – to hasło trwającego w Egipcie, w oddalonym 90 kilometrów na północny zachód od Kairu monasterze Anba Bishoy, światowego spotkania młodzieży koptyjskiego Kościoła prawosławnego.

Autor/źródło: photogenica.pl

Przybyło na nie 200 młodych ludzi z 30 krajów świata. Spotkanie takie zostało zorganizowane po raz pierwszy.

„To było jedno z moich marzeń, które nosiłem w sercu od dnia, kiedy został mi powierzony urząd patriarchy, aby znaleźć sposób na zorganizowanie spotkania dla naszych młodych. Było wiele przeszkód i trudności, ale dziś, również dzięki modlitwie, ten sen się spełnił” – powiedział zwierzchnik prawosławnych koptów. Zwracając się do młodych Tawadros II wyraził wielką nadzieję, że dzięki nim dziedzictwo prawosławnego Kościoła koptyjskiego będzie przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Na trwające siedem dni spotkanie składają sie konferencje, seminaria, projekcje filmowe oraz wizyty w ważnych dla tej wspólnoty miejscach. Jego celem jest pomoc młodym, egipskim koptom, urodzonym i mieszkającym w diasporze, w ożywieniu i umocnieniu więzi z korzeniami ich wiary.

Wspólnoty prawosławnego Kościoła koptyjskiego rozsiane są w ponad 50 krajach świata, posługuje w nich ponad 30 biskupów.

źródło: vaticannews.va

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-08-30 18:32:20
miniaturka

Małopolska: Tele-Anioł szuka opiekunów i wolontariuszy

Tele-Anioł to specjalna opaska, dzięki której w szybki sposób można wezwać pomoc. W ramach projektu trwa nabór także opiekunów i wolontariuszy, którzy będą pomagać osobom schorowanym i starszym w ich własnych domach.
2018-08-30 21:49:39
miniaturka

Mężczyźni modlili się u św. Józefa

57 mężczyzn, w tym 14 chłopców, pielgrzymowało w IV Pieszej Pielgrzymce Mężczyzn z Jasnej Góry do św. Józefa w Kaliszu. Mszy św. w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przewodniczył biskup kaliski Edward Janiak.
2018-08-31 07:59:47
miniaturka

Kard. O’Malley wzywa do współpacy z organami ścigania

Kard. Sean O.Malley wezwał wszystkie diecezje Stanów Zjednoczonych do przekazywania akt personalnych osób zamieszanych w skandale pedofilskie odpowiednim organom ścigania.
2018-08-31 09:13:53
miniaturka

Biskupi o rozwiązaniu kryzysu politycznego w Kamerunie

Biskupi Kamerunu wezwali wiernych oraz wszystkich mieszkańców do głębokiego przemyślenia kryteriów wyboru przyszłego prezydenta kraju.
2018-08-31 09:42:15
miniaturka

Francja: bardziej zjednoczeni w działaniach na rzecz rodziny

Światowe Spotkanie Rodzin z Papieżem w Dublinie było doskonałym impulsem do podjęcia bardziej konkretnych działań na rzecz rodziny. Wymaga to również większego zjednoczenia Kościoła w działaniu duszpasterskim. Wskazują na to biskupi Francji.
2018-08-31 10:18:50
miniaturka

Abp Auza do ONZ: trzeba mediatorów, troszczących się o człowieka

Mediacje i rozstrzyganie sporów – to temat otwartej debaty w Radzie Bezpieczeństwa, w której nie zabrakło głosu Kościoła katolickiego. W imieniu Stolicy Apostolskiej, o jej doświadczeniach w procesach mediacyjnych, mówił Stały Obserwator przy ONZ w Nowym Jorku.