Strona główna
opoka.org.pl
2020-06-24 14:10
MG / ts (KAI) / Kair

Egipt: po szczycie pandemii koronawirusa stopniowo otwierane są świątynie

Władze Egiptu zdecydowały, aby od soboty 27 czerwca otworzyć dla wiernych kościoły, meczety i inne miejsca modlitwy.

Autor/źródło: photogenica.pl, licencja: Jak album
Władze Egiptu zdecydowały, aby od soboty 27 czerwca otworzyć dla wiernych kościoły, meczety i inne miejsca modlitwy. W ramach stopniowego łagodzenia surowych przepisów spowodowanych pandemią koronawirusa zostaną też otwarte restauracje, kawiarnie i obiekty sportowe, poinformował w przemówieniu telewizyjnym premier Egiptu Mustafa Madbuli.

W dalszym ciągu nie wolno będzie jednak odprawiać muzułmańskich modlitw piątkowych w meczetach i otwartych niedzielnych liturgii chrześcijańskich z udziałem wiernych, nadal zabroniona jest też działalność ośrodków publicznych, sal weselnych oraz pogrzebowych.


Dla lokali gastronomicznych i ośrodków sportowych obowiązuje ograniczenie do 25 proc. normalnej liczby miejsc. Hotele mogą przyjmować tylko połowę dotychczasowej liczby gości. Zniesiony też został zakaz przebywania poza domami w godzinach nocnych oraz przedłużono godzinę zamknięcia sklepów z godziny 18.00 na 21.00. Nieczynne pozostają jeszcze parki i plaże. Utrzymany jest też zakaz palenia fajek wodnych, aby także w ten sposób uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa.


Częściowe ulgi wprowadzono na skutek tysięcy skarg przeciwko obowiązującemu od marca zamknięciu wszystkich obiektów, tłumaczył premier Egiptu. Poinformował też, że regularnie będą prowadzone kontrole, czy przestrzegane są przepisy, a w przypadku ich naruszania grożą surowe kary.


W Egipcie potwierdzono 56 800 infekcji wirusem Covid-19, 2 278 osób zmarło. Premier Madbuli przypomniał, że ok. 50 proc. infekcji i 60 proc. zmarłych to mieszkańcy Kairui jego najbliższego regionu.

ts (KAI) / Kair

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2020-06-24 12:57:52
miniaturka

#ZaczynamDzienOdEwangelii - Ty mnie uzdrowisz!

Bóg nie brzydzi się człowiekiem, dotyka go z czułą, miłosierną miłością, która znosi dystans, pokonuje uprzedzenia, oczyszcza i leczy. Komentarz do Ewangelii.
2020-06-24 12:59:04
miniaturka

#ZaczynamDzienOdEwangelii - W pokorze i ufności wołam

"Jak niewierny Tomasz, Twych nie szukam ran, lecz wyznaję z wiarą, żeś mój Bóg i Pan. Pomóż wierze mojej, Jezu łaską swą, Ożyw mą nadzieję, rozpal miłość mą." Komentarz do Ewangelii.
2020-06-24 13:53:52
miniaturka

Wakacyjna Akcja Caritas dla potrzebujących dzieci z archidiecezji lubelskiej

Przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych, z końcem czerwca rozpocznie się Wakacyjna Akcja Caritas dla potrzebujących dzieci z archidiecezji lubelskiej.
2020-06-24 14:35:51
miniaturka

Prezydent Portugalii: religii należy się szacunek w przestrzeni publicznej

Prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa powiedział podczas zorganizowanej wideokonferencji w Lizbonie, że przejawy religijności w miejscach publicznych muszą być uszanowane, a miejsce religii nie może ograniczać się tylko do sfery prywatnej.
2020-06-24 14:49:14
miniaturka
play

"Przytulanka" - w czasie pandemii

Na kanale YouTube zespołu GGDuo pojawił się właśnie nowy, zabawny teledysk: "Przytulanka".
2020-06-24 16:32:29
miniaturka

Postanowiła spytać o wygląd czyśćca i sposób przybycia stamtąd duszy

Urszula od Jezusa, peruwiańska mistyczka, która zostaje cudownie ocalona by objawiać światu wiele prawd o czyśćcu. To jej Bóg powierza modlitwę za dusze czyśćcowe i ją wybiera, by przekazała nam fundamentalne prawdy o czyśćcu i umartwieniu.