Strona główna
opoka.org.pl
2018-01-30 13:20
S. Zielińska / KAI

Dziś rozpoczyna się kapituła prowincjalna werbistów

We wtorek 30 stycznia w Domu Misyjnym św. Wojciecha w Pieniężnie rozpoczyna się XXIII Kapituła Prowincjalna polskiej prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego.

Kościół Werbistów w Pieniężnie, ołtarz.
Autor/źródło: Adam Kliczek / Wikipedia, CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org

51 członków reprezentujących wszystkie wspólnoty i najważniejsze instytucje werbistów wybierze delegatów na zaplanowaną na czerwiec kapitułę generalną zgromadzenia.

Kapituła jest najważniejszą władzą wewnętrzną w prowincji. Jej celem jest ewaluacja dotychczasowych działań i wskazanie dalszych, które mają służyć rozwojowi życia zakonno-misyjnego współbraci. Będzie odbywać się pod hasłem "Miłość Chrystusa przynagla nas (2 Kor 5, 14). Zakorzenieni w Słowie, oddani Jego misji".

Z racji na zbliżającą się Kapitułę Generalną każda z prowincji, a jest ich w zgromadzeniu 56, musi wybrać swoich delegatów, którzy razem z prowincjałem będą uczestniczyć w obradach w Nemi k. Rzymu, począwszy od 17 czerwca br. Wtedy też zostanie wybrany nowy zarząd generalny i ustalony plan działania dla całego zgromadzenia.

Obecnie polska prowincja werbistów liczy 225 członków. Jest wspólnotą międzynarodową, którą tworzą współbracia z Polski, Indonezji, Togo, Indii, Wietnamu, Ghany i Papui Nowej Gwinei. 260 polskich werbistów podejmuje pracę poza granicami kraju. Całe Zgromadzenie liczy nieco ponad 6 tysięcy członków.

Andrzej Danilewicz SVD, mip / Pieniężno


Zdjęcie: Pieniężno, kościół Werbistów, ołtarz, autor: Adam Kliczek / Wikipedia,  http://zatrzymujeczas.pl, CC BY-SA 3.0

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-01-30 12:36:21
miniaturka

Prymas Polski o Dniu Życia Konsekrowanego: podziękujmy za wielki dar modlitwy

„Pragniemy podziękować za wielki dar ich nieustannej, cierpliwej modlitwy oraz uobecnianej Ewangelii.” – pisze abp Wojciech Polak zapraszając do włączenia się 2 lutego w modlitwę w intencji osób życia konsekrowanego.
2018-01-30 12:41:26
miniaturka

Pokochać Mszę Świętą - nowa książka Wydawnictwa Promic

Praktyczny poradnik napisany, jak zapewnia autor, z miłości do Eucharystii. Pozwala lepiej i pełniej wniknąć w tajemnicę Mszy Świętej. Prowadzi czytelnika po poszczególnych etapach Mszy.
2018-01-30 12:49:04
miniaturka

Jezus wzorem pasterskiej czułości

Duszpasterze powinni się wzorować na samym Jezusie, który był blisko ludu i okazywał mu swoją czułość – mówił Papież na porannej Eucharystii w Domu św. Marty.
2018-01-30 13:50:12
miniaturka

Rekolekcje dla narzeczonych - "Budujemy miłość na prawdzie"

Licheńskie Sanktuarium zaprasza narzeczonych do wzięcia udziału w rekolekcjach przygotowujących do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego.
2018-01-30 14:18:58
miniaturka

UNICEF: potrzebna pomoc dla 48 mln dzieci

"Dzieci nie mogą czekać na zakończenie wojen. Już teraz, na ogromną skalę, kryzysy zagrażają ich życiu i przyszłości" - zwraca uwagę Manuel Fontaine, dyrektor UNICEF ds. programów humanitarnych.
2018-01-30 14:45:18
miniaturka

Wiara to nie dodatek do skautingu, ale jego istota

Bez wiary skauting stanie się restrykcyjnym moralizmem – powiedział przedstawiciel Stolicy Apostolskiej na otwarcie dorocznego seminarium kapelanów Federacji Skautingu Europejskiego.