Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-01-30 13:20
S. Zielińska / KAI

Dziś rozpoczyna się kapituła prowincjalna werbistów

We wtorek 30 stycznia w Domu Misyjnym św. Wojciecha w Pieniężnie rozpoczyna się XXIII Kapituła Prowincjalna polskiej prowincji Zgromadzenia Słowa Bożego.

Kościół Werbistów w Pieniężnie, ołtarz.
Autor/źródło: Adam Kliczek / Wikipedia, CC BY-SA 3.0, commons.wikimedia.org

51 członków reprezentujących wszystkie wspólnoty i najważniejsze instytucje werbistów wybierze delegatów na zaplanowaną na czerwiec kapitułę generalną zgromadzenia.

Kapituła jest najważniejszą władzą wewnętrzną w prowincji. Jej celem jest ewaluacja dotychczasowych działań i wskazanie dalszych, które mają służyć rozwojowi życia zakonno-misyjnego współbraci. Będzie odbywać się pod hasłem "Miłość Chrystusa przynagla nas (2 Kor 5, 14). Zakorzenieni w Słowie, oddani Jego misji".

Z racji na zbliżającą się Kapitułę Generalną każda z prowincji, a jest ich w zgromadzeniu 56, musi wybrać swoich delegatów, którzy razem z prowincjałem będą uczestniczyć w obradach w Nemi k. Rzymu, począwszy od 17 czerwca br. Wtedy też zostanie wybrany nowy zarząd generalny i ustalony plan działania dla całego zgromadzenia.

Obecnie polska prowincja werbistów liczy 225 członków. Jest wspólnotą międzynarodową, którą tworzą współbracia z Polski, Indonezji, Togo, Indii, Wietnamu, Ghany i Papui Nowej Gwinei. 260 polskich werbistów podejmuje pracę poza granicami kraju. Całe Zgromadzenie liczy nieco ponad 6 tysięcy członków.

Andrzej Danilewicz SVD, mip / Pieniężno


Zdjęcie: Pieniężno, kościół Werbistów, ołtarz, autor: Adam Kliczek / Wikipedia,  http://zatrzymujeczas.pl, CC BY-SA 3.0


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: misje, zakonnicy, Kapituła Prowincjalna, Werbiści, Zgromadzenie Słowa Bożego, Pieniężno