Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-02-22 15:01
S. Zielińska / KAI

Dziś kolejny dzień ogólnopolskiej modlitwy za ŚDM

"W lutym pomódlmy się za chorych, którzy swoje cierpienia ofiarowują w intencji młodzieży i ŚDM, by Pan Bóg hojnie im wynagrodził ich ofiarę" - zachęca Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM w dniu ogólnopolskiej modlitwy za ŚDM w Panamie.

Autor/źródło: Marcin Mazur/episkopat.pl

Każdego 22. dnia miesiąca Kościół w Polsce i w Panamie modli się w intencji przyszłorocznego spotkania młodych, które rozpocznie się 22 stycznia 2019 r.

"Zachęcamy grupy, które przygotowują się do wyjazdu, aby tego dnia spotykały się na modlitwie. Prosimy też księży, by w tym dniu dodawali do modlitwy powszechnej tę intencję. Zapraszamy też wszystkich młodych do tego, by w modlitwie osobistej powierzali Panu Bogu to spotkanie - tak, abyśmy mieli poczucie, że dotyczy on nas wszystkich" - wyjaśnia KAI dyrektor KBO ŚDM ks. Emil Parafiniuk.

Wydarzenia Centralne 34. ŚDM Panama odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui. 

Według wstępnych szacunków, Polacy będą najliczniejszą grupą podczas spotkania w Panamie, dokąd planuje się wybrać ok. 2-3 tys. z naszego kraju. Szczegółowe informacje o przygotowaniach polskich grup do wyjazdu, można znaleźć na stronie kierunekpanama.pl

abd / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: modlitwa, młodzież, Spotkanie Młodych, ŚDM Panama 2019, Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM