Strona główna
opoka.org.pl
2018-06-15 15:07
S. Zielińska / Salve TV

Dziewczyny obalają system

Dlaczego studentki zdecydowały się na podjęcie tej nietypowej inicjatywy? Co kieruje tymi pięknymi dziewczynami, że nie skupiają się tylko na własnym rozwoju? W jaki sposób powinniśmy podchodzić do osób niepełnosprawnych?

- Niepełnosprawni z klasą to projekt, który powstał w naszym kole naukowym. Pragniemy się rozwijać, angażować, ale też dawać coś z siebie - mówiła Barbara Daniewicz, studentka psychologii UKSW.

- Projekt był wyrazem tego, że chcemy szerzyć dobro, że chcemy zrobić coś więcej niż tylko rozwijać się samemu. Że możemy przyczynić się do tego, żeby inni poczuli się lepiej i żeby wskazać na pewien problem, który istnieje - dodawała.

- Przede wszystkim akceptacja tego kim są, co mają, czego im brakuje, tego, że może wyglądają inaczej, lub inaczej się zachowują. Osoby niepełnosprawne oczekują od nas akceptacji - stwierdziła Natalia Małysz.

- Naszym celem było przede wszystkim kształtowanie postaw u małych dzieci. Jest to bardzo ważne. Stworzyłyśmy scenariusz tego, co chcemy zrobić i przestrzeń dla dzieci, żeby mogły wejść w ten świat, ale nie na zasadzie przekazywania treści w postaci wykładów, ale interaktywnych warsztatów - mówiła Basia.

- Otwartość, tolerancję wynosimy z domu i ze szkoły. Jak pomóc osobom niepełnosprawnym? Przede wszystkim odwagi, nie bójmy się inności, nie bójmy się tego, że ktoś nie widzi, ktoś jest na wózku, czy chodzi o kulach. To też jest człowiek, który potrzebuje naszej pomocy. Powinniśmy wyjść inicjatywą do tego człowieka - podkreślała Natalia.


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2018-06-15 13:42:27
miniaturka

Dialogi z Arcybiskupem: IV przykazanie. Szacunek - czy zawsze?

Oddawanie czci przede wszystkim odnosi się do Pana Boga, to Jego mamy czcić. Ale właśnie dlatego, że rodzice tak blisko są Boga Stwórcy w akcie powoływania do życia ich i Bożego dziecka, to także im należy się cześć - mówił abp Marek Jędraszewski.
2018-06-15 14:15:12
miniaturka

„Dzieci moje!” wystawa w rocznicę ingresu bp. Wyszyńskiego do katedry lubelskiej

Z okazji 72. rocznicy ingresu bp. Stefana Wyszyńskiego do katedry lubelskiej w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie otwarta jest, zorganizowana przez Fundację Nasza Tradycja, wystawa pt. „Dzieci moje!”.
2018-06-15 14:47:57
miniaturka

"Szczecińska rowerowa" zaprasza na Jasną Górę

Trwają zapisy na 27. Szczecińską Rowerową Pielgrzymkę na Jasną Górę. Najbardziej wytrwali przejadą ponad 900 kilometrów, bo wystartują już ze Świnoujścia, a zakończą w Zakopanem.
2018-06-15 15:38:38
miniaturka

Płock: zabytki sakralne dostępne dla turystów

„Odkryj z nami Płock” – pod takim hasłem Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna po raz ósmy zaprasza mieszkańców i turystów do poznawania zabytków miasta, w tym jego obiektów sakralnych.
2018-06-15 15:55:27
miniaturka
play

To też jest złamaniem przysięgi małżeńskiej - ks. Marek Dziewiecki

Czym jest okazywanie miłości i czym różni się od jej deklarowania? W jaki sposób małżonkowie powinni okazywać sobie miłość? Co to znaczy, że brak okazywania miłości jest złamaniem przysięgi małżeńskiej?
2018-06-15 18:53:53
miniaturka

Franciszek u św. Marty: wyzysk kobiet grzechem przeciwko Bogu

O wyzysku kobiet, które po tym, jak zostaną wykorzystane wyrzuca się, jak odpadki na śmietnik mówił Papież w czasie porannej Mszy w Domu św. Marty. Franciszek podkreślił, że taka postawa jest grzechem przeciwko Bogu.