Strona główna
opoka.org.pl
2019-09-23 12:47
AC / luk / KAI

Dzień św. Ojca Pio w kinie

Dzisiaj, we wspomnienie św. Ojca Pio, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbędzie się seans dzieła pt. „Tajemnica ojca Pio” z udziałem reżysera Jose Mario Zavali.

Specjalne pokazy tego filmu przygotowano także w innych miastach Polski.

- Od ok. miesiąca w polskich kinach jest wyświetlane to dzieło i co ważne cieszy się dużą popularnością. W tym wyjątkowym dniu chcieliśmy, by ludzie w ciekawy sposób za pośrednictwem obrazu filmowego mogli pochylić się nad życiem tego włoskiego stygmatyka - powiedział Andrzej Sobczyk ze Stowarzyszenia Rafael, które jest dystrybutorem filmu w Polsce.

„Tajemnica Ojca Pio” to film, który przedstawia prawdziwe oblicze kapucyna z Pietrelciny i bardzo trudną drogę, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła.

Na dzieło składają się niepublikowane dotąd materiały: zeznania świadków życia świętego, jego duchowych dzieci, osób, które doświadczyły nawrócenia i uzdrowienia, oraz zdjęcia, nagrania i wypowiedzi współbraci z San Giovanni Rotondo. Jest również fragment przedstawiający niedawną ekshumację ciała św. Ojca Pio.

Krakowskie seanse specjalne filmu odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach (ul. Siostry Faustyny 3, Kraków, Aula Jana Pawła II). Podczas pokazów o godz. 17:00 i 19:00 obecny będzie reżyser, Jose Mario Zavali. Bilety można nabyć w Księgarni św. Stanisława, Księgarni Archidiecezjalnej, Punkcie informacyjnym w Łagiewnikach i tuż przed seansem.

- Widzowie na pewno doświadczą głębokiego wejścia w duchowość zakonnika, który jest dla wierzących niezwykłym przykładem - skuteczności modlitwy, pokory oraz oddania swojego życia Bogu - zachęca Sobczyk.

Dziś specjalne pokazu filmu „Tajemnica ojca Pio” odbędą się także m.in. w Bydgoszczy, Jastrzębiu Zdroju, Lublinie, Łodzi, Poznaniu i Warszawie. Szczegółowa lista kin biorących udział w akcji dostępna jest na stronie www.rafaelfilm.pl.

Misją krakowskiego Stowarzyszenia Rafael jest tworzenie i wspieranie obrazów, których scenariusz oparty jest o wartości ewangeliczne. Dotychczas instytucja stworzyła 3 filmy: „Karolina”, „Bóg w Krakowie” oraz „Teraz i w godzinę śmierci”, angażując do tego setki tysięcy osób z całej Polski.

Ponadto stowarzyszenie wspierało również promocyjnie filmy „Jak Bóg da”, „Bóg nie umarł” czy wspomniane „Mary’s Land. Ziemia Maryi”.

luk / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2019-09-23 11:58:33
miniaturka

Modlitwa za wychowawców, nauczycieli i katechetów

W niedzielę w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej sprawowano mszę świętą w intencji dbających o rozwój i formację młodych ludzi. Kilka tysięcy wiernych modliło się podczas liturgii.
2019-09-23 12:10:00
miniaturka

XXXIII Lądzkie Sympozjum Liturgiczne

Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie zaprasza na seminarium pt. "Aby lepiej rozumieć i przeżywać Dzień Pański"
2019-09-23 12:15:51
miniaturka

Caritas: Razem posprzątają las

Ponad 50 worków śmieci zebrali w ubiegłym roku niepełnosprawni z trzech Warsztatów Terapii Zajęciowej, prowadzonych przez Caritas Diecezji Siedleckiej, podczas akcji sprzątania lasu na terenie Powiatu Siedleckiego – Gminy Mokobody. Ile będzie ich w tym roku?
2019-09-23 13:36:58
miniaturka

Bielsko-Biała: modlitwa na 80. urodziny mistrza boksu

Modlitwą w bielskim kościele uczczono 80. urodziny Mariana Kasprzyka – jednego z siedmiu polskich mistrzów olimpijskich w boksie.
2019-09-23 13:48:54
miniaturka

Wkrótce w Bratnim Zewie premiera książki o. Andrzeja Zająca

Jak zobaczyć światło w ciemności? Jak przekraczać własne ograniczenia? Co robić, żeby zstąpił Duch Święty? Książka "Lubię, jak na mnie patrzysz" – bez sztampy i patosu – mówi o życiu, o wierze, o pragnieniach, o obecności Boga, o modlitwie.
2019-09-23 14:39:34
miniaturka

Kraków: Msza św. z okazji Dnia Migranta i Uchodźcy w Kościele katolickim

- Chcemy też modlić się za nas, mieszkańców Polski, o otwarte i współczujące serca, zgodnie z życzeniem papieża Franciszka - podkreślają organizatorzy.