Strona główna
opoka.org.pl
2019-07-12 23:24
ks. Jarosław Kowalczyk / Urszula Orzechowska

Dzień skupienia stypendystów-studentów w Krzeszowie

Dzień skupienia dla studentów przebywających na obozie w Diecezji Legnickiej poprowadził Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Autor/źródło: Urszula Orzechowska

Barokowa Bazylika Kolegiacka Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie, wchodząca w skład dawnego opactwa cystersów z XVIII wieku, stała się kolejnym punktem na mapie Dolnego Śląska odwiedzonym przez stypendystów w dniu 12 lipca 2019 roku.

W pierwszej katechezie Ksiądz Biskup mówił o jedności chrześcijan, która jest możliwa jedynie wtedy, kiedy zrozumiemy, jak wielką rzecz uczynił Chrystus, oddając życie za nas. Ksiądz Biskup nawiązał również do Eucharystii, która jest tematem przewodnim trwającego w Legnicy obozu. Przyjmowanie jej – zdaniem biskupa Kiernikowskiego –  wymaga od nas zaparcia się samego siebie. Przychodzący do nas Chrystus w postaci białego chleba przynosi nam wewnętrzną przemianę, na którą wielu z nas często nie chce się godzić.

W drugiej katechezie ordynariusz diecezji legnickiej wyjaśniał młodym ludziom znaczenie wybranych części liturgii Mszy Świętej oraz znaków. Cytując słowa jednego z Doktorów Kościoła, biskup Kiernikowski powiedział m.in.: „Kiedy wspólnota chrześcijańska śpiewa „Amen” kruszą się kolumny świątyń pogańskich.”

Tłumaczył też, że przez wyznanie „Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie” następuje zwrot ku czci Boga Ojca, który przychodzi przez Ducha Świętego. Eucharystia ma być dla nas źródłem, z którego mamy czerpać siłę i w którym mamy nieustannie wzrastać.

Piątkowy Dzień Skupienia zakończył się pytaniami młodych ludzi skierowanymi do biskupa Kiernikowskiego, który z wielkim entuzjazmem rozwiewał wszelkie wątpliwości studentów.Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy