Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2020-03-11 13:10
nc / KAI

Dzień postu i modlitwy za chorych w Rzymie

W Bazylice św. Piotra od godz. 12:00 modlono się za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny o oddalenie koronawirusa.

Autor/źródło: Vatican Media / YouTube

Modlitwę poprowadził kard. Angelo Comastri, wikariusz generalny Państwa Watykańskiego. Modlono się modlitwami "Anioł Pański" oraz różańcem. Odśpiewano również litanię loretańską i "Salve Regina". Na koniec ksiądz kardynał udzielił zebranym w Bazylice wiernym błogosławieństwa.

Przypomnijmy, że dziś w diecezji rzymskiej trwa dzień postu i modlitwy w intencji chorych na koronawirusa. Zapowiedział to wikariusz papieski kard. Angelo De Donatis w liście do wiernych. Napisał w nim, że jesteśmy wezwani do przeżywania tego doświadczenia „z siłą wiary, pewnością nadziei i radością miłości”. - Będziemy modlić się za zarażonych i tych, którzy się nimi opiekują, oraz za nasze wspólnoty, by dawały w tym momencie świadectwo wiary i nadziei. Oprócz postu, rezygnując z posiłku, chcemy być blisko poprzez znak jałmużny, zbierając ofiary, które przeznaczymy na wsparcie personelu służby zdrowia, który wielkodusznie i ofiarnie oddaje się opiece nad chorymi - zapowiedział hierarcha. Ofiary będą przeznaczone na diecezjalny ośrodek duszpasterstwa chorych.

Oprócz tego, dziś wieczorem kard. De Donatis odprawi Mszę św. w sanktuarium Bożej Miłości, transmitowaną przez katolicką telewizję Telepace oraz na profilu diecezji rzymskiej na Facebooku.

pb (KAI/lastampa.it) / Rzym


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: modlitwa, post, diecezja rzymska, koronawirus